Planujesz opuścić rodzinny dom i przeprowadzić się do własnego lokum? A może dopiero co urządzasz mieszkanie? Na pewno masz sporo rzeczy na głowie i szczególnie teraz bardzo cenny jest dla Ciebie czas. Przychodzimy z pomocą i podpowiadamy, jakie przedmioty codziennego użytku warto mieć u siebie.

Odkurzacz

Nie wyobrażamy sobie, by miało go zabraknąć, zwłaszcza podczas małych i dużych remontów czy przeprowadzek. Zwykła miotła niewiele zdziała w trudno dostępnych miejscach i nie jest tak precyzyjna w usuwaniu kurzu jak maszyna. W zależności od naszych potrzeb i preferencji, możemy kupić odkurzacz ręczny lub odkurzacz robot.

Pralka

Pranie ręczne można zrobić od czasu do czasu albo w przypadku ubrań wymagających takiego właśnie czyszczenia. Na dłuższą metę pranie większej ilości ubrań stanie się uciążliwe, bardziej kosztowne ze względu na większe zużycie wody, jak i czasochłonne – szczególnie, kiedy nie mieszkamy sami, ale z rodziną, dziećmi.

Żelazko

Od prania do prasowania. Taka kolej rzeczy. Większość ubrań wymaga prasowania ze względu na materiał, z którego powstały. Najgorzej jest w przypadku lnu i wiskoz, ponieważ gniotą się najbardziej.  Wychodząc do pracy, na spotkanie, randkę albo zakupy do galerii, koniecznie zadbaj o schludny, niepomięty strój.

Lodówka

Doceni ten, kto jej choć przez chwilę nie miał. To magazyn chroniący zakupioną żywność przed zepsuciem. Przedłuża ich trwałość i chroni przed przedostawaniem się bakterii bezpośrednio na jedzenie. Wiadomo – na leżące na stole produkty opada z czasem kurz, a przez uchylone okno wpadają owady, zwłaszcza muchy.

Ekspres do kawy

Może nie jest to sprzęt must have, ale pomaga zacząć dobrze poranek. Łyk świeżo parzonej małej czarnej dodaje energii na cały pracowity dzień. Domowe ekspresy do kawy są łatwe w obsłudze mimo swojej wielofunkcyjności. Zalet ich użytkowania jest całe mnóstwo, nie licząc ogromu radości ze spotkań z najbliższymi przy wspólnej kawie.

W miarę zwiększania swojej aktywności w domu, rodzą się kolejne potrzeby, ale tego już nie unikniemy. Inwestujmy w dobrej jakości sprzęt, a posłuży nam na lata.