Dbałość o higienę jamy ustnej jest bardzo ważna. Chore zęby mogą wpływać negatywnie na stan zdrowotny całego organizmu. Niestety wielu osobom wizyta w gabinecie dentystycznym kojarzy się bardzo negatywnie. Jak wybrać dobrą klinikę stomatologiczną? Oto 5 elementów, na które należy zwrócić uwagę.

Czystość i sterylność

Już na progu dostrzeż, jak prowadzony jest gabinet. Recepcja jest jego wizytówką. Rozejrzyj się i oceń, czy zachowany jest porządek i wszystko ma swoje miejsce. Najważniejsze jest pomieszczenie, w którym zostaniesz przyjęty na wizytę. Czy widzisz, że powierzchnie zostały oczyszczone po poprzednim pacjencie? Czy dentysta używa sterylnego sprzętu, obsługując Cię? Higiena jest bardzo ważna i oprócz bezpieczeństwa, wywołuje poczucie komfortu.

Profesjonalizm

Choć dla niektórych dyplomy na ścianach są jedynie ozdobą, dla wielu będą oznaką wysokiego poziomu kompetencji. Upewnij się, że Twój przyszły stomatolog uczęszcza na seminaria i bierze udział w szkoleniach oraz kursach, które rozwijają jego wiedzę i umiejętności. Lekarz, który jest na bieżąco z nowinkami ze świata opieki dentystycznej, będzie mógł zapewnić Ci lepszą i bardziej kompleksową usługę.

Sympatyczne podejście do pacjenta

Umiejętności interpersonalne są równie ważne co zawodowe. Dlatego zwróć uwagę na sposób, w jaki traktują Cię dentysta oraz asystentka stomatologiczna. Czy uprzejmie i cierpliwie odpowiadają na każde Twoje pytanie? Czy nie ma problemu z ustaleniem daty kolejnej wizyty? Czy cena za zabieg zgadza się z uprzednimi ustaleniami? Jesteś nie tylko pacjentem, ale i klientem, dlatego masz prawo wymagać obsługi na wysokim poziomie. Zwłaszcza że leczenie dentystyczne do najtańszych nie należy.

Specjalizacja

Istnieje kilka specjalności, którymi zajmują się stomatolodzy. Nie każdy lekarz wykona wszystkie zabiegi potrzebne w Twoim przypadku. Dlatego przy pierwszej wizycie dobrze jest zaplanować strategię leczenia i upewnić się do kogo musisz zgłosić się na leczenie. Do wyboru masz: periodontę (specjalista od dziąseł), endodontę (próchnica i leczenie kanałowe), protetyka (wykonywanie protez zębów), ortodontę (eliminacja wad zgryzu) oraz pedodontę (stomatolog dziecięcy).

Rekomendacje

Największe zaufanie mamy do osób i produktów, które polecił nam ktoś wiarygodny. Zapytaj przyjaciół i rodziny, czy nie mają do zarekomendowania dobrego stomatologa. Być może sami od lat uczęszczają do profesjonalisty, albo niedawno odbyli u kogoś satysfakcjonującą wizytę. Spójrz również na recenzje umieszczane w internecie na portalach i fanpage’ach oraz stronach internetowych gabinetów.

Dbając u swój uśmiech, dbasz również o zdrowie. Najlepiej pomoże Ci w tym dentysta. Wrocław posiada długą listę gabinetów stomatologicznych, w których znajdziesz specjalistę dla siebie. Porównaj ceny i opinie, a następnie zapisz się na swoją pierwszą wizytę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj