Odzież adaptacyjna to odpowiedź rynku na coraz większe zapotrzebowanie ubrań dostosowanych do specyficznych potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo. Kobiety niepełnosprawne śmiało korzystają z możliwości zakupu ubrań, które poza wygodą i komfortem będą atrakcyjne i modne

Czym jest odzież adaptacyjna?

Odzież adaptacyjna musi zaspokajać potrzeby osób z niepełnosprawnością ruchową. Odpowiedni krój, dodatkowe szwy i zakładki, wygodne suwaki, rzepy i zatrzaski pozwalają na łatwiejsze zakładanie i zdejmowanie takich ubrań. Osoby niepełnosprawne ruchowo mają prawo do samodzielności, i odzież adaptacyjna umożliwia im samodzielne ubranie się bez większego trudu.

Fason ubrań adaptacyjnych również jest inny, niż ubrań dla osób nie poruszających się na wózku inwalidzkim. Kobieta w pozycji siedzącej wygląda zupełnie inaczej, niż stojąc – dlatego trzeba podkreślić inne walory sylwetki, a inne miejsca wymodelować i ukryć. Odpowiednio dobrana odzież adaptacyjna podkreśli urodę kobiety, dając jej satysfakcję i zadowolenie.

Komfortowe, naturalne tkaniny, niedrażniące, płaskie szwy i elastyczne materiały umożliwiają całodzienne noszenie ubrań bez uczucia dyskomfortu czy ograniczania ruchów.

Czym odzież adaptacyjna różni się od odzieży regularnej?

Większość zmian w fasonach ubrań wynika z pozycji zajmowanej na wózku – taka odzież jest od początku projektowana z myślą o pozycji siedzącej. Stąd najwięcej modyfikacji wniesiono do linii pasa. Spódnice i spodnie mają podwyższony stan z tyłu, a obniżony z przodu. Dzięki temu dobrze osłaniają plecy, jednocześnie nie uwierając brzucha.

Spodnie adaptacyjne zazwyczaj mają proste nogawki, delikatnie maskujące niedoskonałości nóg. Ich nogawki celowo są ciut dłuższe, niż w klasycznych spodniach, by nie wydawały się za krótkie w pozycji siedzącej. Oczywiście większość spodni nie ma tylnych kieszeni, które nie tylko nie są dla osoby niepełnosprawnej ruchowo potrzebne – w dłuższym czasie zaczęłyby uwierać. Dodatkową modyfikacją są łatki wszyte w kolana, chroniące przed wypychaniem się materiału w tym miejscu.

Bluzki i bluzy również mają inną budowę, niż w regularnych fasonach. Przede wszystkim typowe są zwężające się rękawy, ściśle przylegajace do nadgarstków, ułatwiające poruszanie kołami wózka. Ważny jest również kształt dekoltu. Odzież adaptacyjna ma płytkie dekolty, dobrze przylegające do ciała, by przy pochylaniu się materiał nie odstawał, odsłaniając biust.

just4 – odzież adaptacyjna dla osób niepełnosprawnych

Polska marka just4 ma w swojej ofercie linię odzieży adaptacyjnej. Sprawnie łączy wysokie wymagania dotyczące jakości i komfortu produktów z najnowszymi trendami, tworząc ubrania piękne, wygodne i trwałe. Ciekawe fasony doskonale podkreślają piękno pań siegających po odzież adaptacyjną just4 – bez poczucia, że noszą ubrania gorsze, nie takie jak wszyscy.

Teraz każda kobieta mająca problemy z poruszaniem się może zamówić odzież dla siebie – swobodnie, przez internet. Możesz śmiało przebierać w odzieży codziennej, wyjściowej, eleganckiej wieczorowej czy do pracy. Co więcej, firma oferuje możliwość przygotowania odzieży na specjalne zamówienie. Jeśli więc masz wyjatkowe potrzeby, poszukujesz stroju o nietypowych rozwiązaniach, czy z dodatkowymi ułatwieniami – skorzystaj z oferty just4!

Zapraszamy do zapoznania się z tą unikatową ofertą na stronie sklepu www.just4.pl oraz dołączenia do społeczności just4 na Facebooku: grupa just4