Gdy w związku nie układa się najlepiej, a Wy coraz rzadziej macie ochotę na intymne chwile, zacznij działać – łatwo zadbać, by afrodyzjaki w diecie pojawiały się często. Przyprawy działające pobudzająco znajdziesz w każdym sklepie, a ich działanie zaskoczy Cię wielokrotnie!

Afrodyzjaki w kuchni – top 6 przypraw

Cynamon to afrodyzjak-legenda. Według mitologii sama Afrodyta stosowała cynamon w swoich pokarmach. Cynamon poprawia krążenie krwi, rozgrzewa i podnosi popęd seksualny. Woń cynamonu działa na każdego, rozbudzając zmysły i wyobraźnię. Co ważne, w diecie pojawia się często w deserach – wystarczy podać szarlotkę z lodami waniliowymi, byście wieczorem radośnie spalali kalorie!

Imbir, dzięki poprawianiu przepływu krwi, wzmacnia odczucia w trakcie miłosnych igraszek – i to zarówno u partnerki, jak i partnera. Do tego działa kojąco na zmęczone mięśnie, więc nie ma się co martwić o kontuzje, czy naciągnięcia mięśni.

Chili dodaje pikanterii nie tylko potrawom. Zawarta w chili kapsaicyna koi ból i rozgrzewa. Ciekawym jest, że chili powoduje wydzielanie hormonu szczęścia – endorfiny uwalniane po zjedzeniu chili sprawiają, że każdą przyjemność odczuwasz mocniej niż zwykle, dzięki czemu jest tak silnym afrodyzjakiem.

Kardamon to kolejny must-have na liście „afrodyzjaki w diecie”. Niech za jego skutecznością przemówi fakt, że już w Kamasutrze kardamon podawany jest jako silny afrodyzjak. Do teraz w Indiach panuje przekonanie, że kardamon oraz anyż działają bardzo silnie na doznania seksualne. Anyż przy tym jest dość wyjątkowy, bo przed zbliżeniem należy go wcierać w ciało, a nie zjadać…

Lubczyk to kolejna przyprawa, której właściwości działają korzystnie w łóżkowych sprawach. Dawniej służył podniesieniu sprawności fizycznej, jednak nasze babki i prababki odkryły, że korzenie i ziarna lubczyku sprawdzają się równie dobrze do podnoszenia ochoty i jakości współżycia.

Na miłości nie ma co oszczędzać, więc porcje szafranu również pojawiają się jako afrodyzjaki w diecie. Pobudza pożądanie u kobiet, leczy impotencję i poprawia złe samopoczucie. Szafran pobudza krążenie krwi, wzmaga libido, a nawet pomaga w leczeniu depresji.

Pamiętaj tylko, żeby pozbyć się z diety wszelkich przeszkadzaczy – kawa i herbata w dużych ilościach, alkohol i tytoń zniweczą Twoje plany na wieczór, więc lepiej się ich wystrzegać.

Informacje o afrodyzjakach w diecie dostarczył serwis www.foodpanda.pl, oferujący posiłki z dostawą do domu.