Strona głównaPodróżeEuropaAiguille du Midi – jak dostać się na 3842-metrowy szczyt bez wysiłku?

  Aiguille du Midi – jak dostać się na 3842-metrowy szczyt bez wysiłku?

  Na francusko-włoskiej granicy (poza szczytem Mont Blanc – najwyższym szczytem w Europie) znajdziesz inne wyjątkowe miejsce. Szczyt Aiguille du Midi gwarantuje wspaniałe widoki przy zerowym wysiłku. Dlaczego?

  Chamonix narciarstwem stoi

  Dolina Chamonix leżąca u podnóża Aiguille du Midi to mekka fanów narciarstwa. Najstarszy ośrodek narciarski w Europie, bliskość spektakularnych tras dla narciarzy i snowboardzistów, mnogość ośrodków z różnym poziomem trudności, a nawet trasy wytyczone na lodowcach i ścieżki prowadzące prosto do Szwajcarii – czy można chcieć więcej?

  Kolejką linową na szczyt

  Szczyt Aiguille du Midi jest chlubą gminy Chamonix. Ten położony na 3842m n.p.m. punkt widokowy połączony jest z doliną dzięki wybudowanej w 1955 roku najwyżej położonej kolejce linowej na świecie! I to właśnie pod Aiguille du Midi znajduje się tunel łączący Francję z Włochami.

  Po zapłaceniu około €55 za przejazd w obie strony możesz ruszać na wycieczkę życia. 20-minutowy przejazd kolejką linową dowiezie Cię na oszałamiającą wysokość 3802 metrów – czyli o 2747 metrów wyżej niż początkowa stacja. Zlokalizowana na szczycie kawiarnia, punkt z pamiątkami i toalety to miejsce na krótki odpoczynek – jeśli wrażenia po przejściu po wiszącym 3800m nad poziomem morza mostkiem to dla Ciebie za mało, możesz śmiało wsiąść do wewnętrznej windy i wznieść się na dodatkowe 40 metrów, aż do iglicy

  Szczyt Południowej Iglicy to właśnie cel podróży. Poza tarasem widokowym z widokiem na Mont Blanc (oddalony ledwie 8km od Aiguille du Midi!) możesz spojrzeć śmierci w oczy – dzięki zawieszonemu w powietrzu tarasowi z pancernego szkła masz okazję dosłownie dać krok w nicość i podziwiać niczym nieograniczoną panoramę Alp. I nie zapomnij zrobić sobie zdjęcia przy tabliczce z oznaczeniem wysokości!

  Szczyt szczytów – i kolejka do kolejki…

  W pogodny dzień, kiedy widoki są najpiękniejsze, rozrywkę utrudniają inni turyści. Musisz liczyć się z kolejkami wszędzie – do pierwszej kolejki linowej, potem do drugiej, i dalej – do windy i do szklanego tarasu. Ewentualnie za 2 euro można wykupić rezerwację, która nieco upraszcza sprawę.

  Popularne posty

  Social Media

  8,530FaniLubię
  1,894ObserwującyObserwuj