Bardzo często suplementy diety kierowane są dla mężczyzn, którzy uprawiają sport, ćwiczą kulturystykę. Zapomina się, że kobiety również powinny po tego typu preparaty sięgnąć, aby cieszyć się zarówno piękną, zgrabną sylwetką, jak i zadbać o odpowiednią energię i regenerację organizmu. Jednak istnieje kilka powodów, dla których również kobiety powinny sięgnąć po aminokwasy BCAA.

Powód 1 – aminokwasy BCAA szybciej spalą tkankę tłuszczową

Bardzo często spotykamy się z obrazem, że aminokwasy przedstawione są w postaci „cegiełek”, z jakich to stworzone są nasze mięśnie. Tym samym poleca się je osobom, które to starają się rozbudować mięśnie i muskulaturę. Jednakże w istocie aminokwasy BCAA a odchudzanie mają wiele ze sobą wspólnego. Przeprowadzone badania dowiodły, że podaż BCAA w czasie zmożonego wysiłku może sprzyjać znacznemu obniżeniu tkanki tłuszczowej, a tym samym odchudzaniu. Na pewno jest to doskonała wiadomość dla tych osób, które pragną schudnąć oraz pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Powód 2 – aminokwasy BCAA sprawiają, że mamy mniejsze łaknienie

Warto wiedzieć, że BCAA wykazują także zdolność, aby zmniejszać codzienny pobór pokarmu. Dzieje się tak dlatego, że związane jest to z wpływem leucyny, czyli aminokwasu, który zaliczany jest do BCAA. To właśnie za pomocą tego enzymu do naszego mózgu wysyłane są bodźce które stymulują w mózgu ośrodek sytości oraz głodu. Jeśli pod uwagę weźmiemy, iż będziemy przyjmować regularnie BCAA wówczas to posiłki odczuwać będziemy jako bardziej sycące, zaś pomiędzy nimi nie będziemy odczuwać uczucia głodu, dzięki czemu po prostu nie będziemy podjadać. Jest to niezwykle ważna cecha, przede wszystkim dla tych kobiet, które to pragną cieszyć się piękną i smukłą sylwetką.

aminokwasy

Powód 3 – BCAA rozprawi się z katabolizmem

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że katabolizm wzrasta w trakcie wysiłku fizycznego i po jego zakończeniu. Dodatkowo zjawisko to pojawia się również wówczas, kiedy stosujemy dietę odchudzającą. Dochodzi więc nie tylko do utraty tłuszczu, ale również masy mięśniowej. Jest to proces niepożądany, któremu powinniśmy się przeciwstawiać. BCAA zmniejsza ryzyko wystąpienia katabolizmu, co sprawia, że powinni stosować je nie tylko sportowcy, ale i kobiety które przebywają na diecie.

Powód 4 – lepsza regeneracja po wysiłku

Nie trzeba wyjaśniać, że aminokwasy rozgałęzione pomagają nam także w dużym stopniu regenerować organizm. Tak samo działa BCAA, ponieważ przyśpiesza procesy, które związane są z syntezą białek mięśniowych. Jest to cecha niezwykle pomocna zwłaszcza dla tych kobiet, które żyją aktywnie i często trenują.

Powód 5 – mniejsze zmęczenie

Zmęczenie dopada każdego z nas, kobiety, mężczyzn, dlatego warto wiedzieć jak sobie z nim radzić. Na pewno z pomocą w tej sytuacji również przyjdzie nam BCAA, ponieważ dodaje nam energii a także zwiększa mechanizmy, które są odpowiedzialne za równowagę kwasowo – zasadową, dzięki czemu dalej możemy kontynuować swój wysiłek fizyczny. Stosując BCAA zmęczenie w czasie treningu pojawi się później, dlatego możemy dłużej ćwiczyć, a tym samym szybciej osiągnąć efekty o jakich marzymy.

W jaki sposób stosować BCAA?

Istotna jest oczywiście odpowiedz na pytanie, ile brać aminokwasów, aby nie tylko były w pełni skuteczne, ale również całkowicie bezpieczne dla naszego organizmu. Z całą pewnością sięgnąć po nie powinniśmy przed treningiem, ale również i po intensywnych ćwiczeniach, aby ograniczyć fazę kataboliczną. Już kwadrans po treningu sięgnąć możemy po BCAA a dzięki nim szybciej zregenerujemy organizm, a także usuniemy zmęczenie i odzyskamy energię.