Choroby wzroku to dziś sprawa dość powszechna. Większość z nas jakaś wada wzroku dotknie w przyszłości lub odtyka już teraz.

Wynika to oczywiście przede wszystkim z faktu wydłużenia jakości życia, ale również niezwykle dużej eksploatacji wzroku. Oprócz krótkowzroczności jak również dalekowzroczności najpowszechniej występującym schorzeniem jest astygmatyzm. I również to schorzenie wzroku doczekało się swoistych metod leczenia, które co najważniejsze, są absolutnie skuteczne i pozwalają funkcjonować w miarę normalnie osobom z tą wadą.

Astygmatyzm – metody leczenia

Oczywiście dostępne są dzisiaj zróżnicowane metody leczenia tej choroby. Od pewnego czasu astygmatyzm daje się leczyć metodami operacji laserowych i wielu pacjentów coraz chętniej tę właśnie metodę leczenia wybiera. W wielu przypadkach jednak pozostaje to drugi wybór, a za znacznie bezpieczniejsze i mniej inwazyjne pacjenci uznają noszenie okularów lub soczewek i to właśnie ta metoda poprawy wzroku w przypadku astygmatyzmu dominuje.

Soczewki kontaktowe dla astygmatyków

W przypadku astygmatyzmu zazwyczaj dużo lepiej sprawdzają się soczewki kontaktowe, aniżeli klasyczne okulary. Wybieramy w takiej sytuacji soczewki toryczne, które dedykowane są do tej właśnie wady wzroku. Dzięki skorygowaniu całego pola widzenia pacjenci czują się o wiele lepiej, aniżeli w przypadku noszenia klasycznych okularów. Na coopervision.pl znajdziesz szeroki wybór soczewek torycznych dostosowanych do stopnia nasilenia się wady wzroku. W procesie wyboru odpowiedniego produktu dla nas pomoże nam również ekspert, który posiada odpowiednią wiedzę na temat działania poszczególnych rodzajów takich soczewek.

Przede wszystkim diagnostyka – postaw na doświadczenie

Pamiętajmy, że podstawą pozostaje diagnostyka medyczna przeprowadzona przez lekarza specjalistę. Sam fakt posiadania wady wzroku nie kwalifikuje nas jeszcze automatycznie ani do zabiegu operacyjnego, ani też do noszenia okularów czy też soczewek. Wszystko musi ocenić specjalista, który na podstawie wielu zebranych informacji będzie w stanie wskazać nam najlepsze metody leczenia dostępne obecnie dla nas.

Leczenie astygmatyzmu i jego korygowanie nigdy nie było jeszcze tak proste jak teraz. Jeżeli nie decydujemy się lub nie możemy zostać zakwalifikowani do zabiegu operacyjnego, możemy z powodzeniem korzystać z soczewek torycznych, które również występują w odmianach wielokrotnego użytku oraz jednodniowych. Astygmatyzm jest wadą, z którą można sobie stosunkowo łatwo dziś poradzić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj