Każda z nas chce czuć się dobrze. Aby tak było musimy również dobrze wyglądać. Często zapominamy o ty m w zaciszu własnego domu. Wygoda i praktyczność nie zawsze musi kojarzyć się z wyciągniętym swetrem czy dresem. Bądź modna również w swoim domu.

Aby podczas gotowania lub sprzątania nie pobrudzić lub nie zniszczyć ubrania często zakładamy fartuch. Niestety część z nas nie decyduje się na niego gdyż kojarzy się z „babciowym” odzieniem z kiepskiego materiału i o fatalnym kroju.

Nie musi tak być. Firmy odzieżowe zadbały o to abyśmy również we własnym domu był modne, eleganckie i seksowne.

Powrót do używania fartuszka kuchennego można utożsamiać z modą na styl retro i vintage, urokiem stylu pin-up, czy nowoczesną kulturą jedzenia, smakowania i smakoszy. Fartuszek to funkcjonalna kobiecość i konieczność w kuchni. Przez kilka ostatnich dekad został prawie całkowicie zapomniany.

Fartuszki– szczególnie te zakrywające spódnice, zawiązywane w talii znikły w latach 70tych. Ruch feministyczny uznał je jako symbol udomowienia kobiet. Moda na fartuszki zanikła… Nie wliczając w to lat 70-tych i 80-tych, gdy kobiety zaczynały mieć dokładnie te same prawa co mężczyźni i pracowały w miejscach do tej pory zdominowanych przez męski świat- szczególnie w przemyśle.

Kobiety głównie w Wielkiej Brytanii i USA nosiły robocze fartuchy, takie same jak mężczyźni – długie, granatowe lub szare wyglądające jak za duża męska marynarka. W swoich domach kobiety nosiły fartuchy podczas sprzątania czy gotowania jednak zupełnie nie przypominały tych kwiatowych cudeniek z lat 50-tych, wyglądały jak męskie fartuchy używane podczas girllowania.

W dzisiejszym świecie wszystko się zmienia, fartuszki triumfują swój wielki powrót. Zarówno kobiety jak i mężczyźni chętnie przygotowują domowe jedzenie w swoich kuchniach i coraz więcej osób uważa, że w domowym życiu szczególnie Pań Domu jest miejsce na wysokie obcasy, czerwone szminki przy przygotowywaniu domowych delicji…

Moda retro i vintage została na nowo przypominana i wylansowana, gdy w drugim sezonie serialu Mad Men, Betty Draper (January Jones) podczas domowego przyjęcia nosiła błękitny, tiulowy fartuszek ozdobiony koronką, pod którym miała piękną koktajlową sukienkę w duże kolorowe grochy.

Fartuszki i wszystkie dodatki Home Look (www.homelook.pl) zostały zainspirowane modelami i modą z lat 50-tych. Ale nie myśl, że cofamy się w czasie, wszystkie koncepty zostały dopasowane do nowoczesnego podejścia do mody i stylu życia. Fartuszki wykonane są z bawełnianych tkanin najwyższej jakości, a kroje dopasowane są do sylwetki, by podkreślały wszystkie jej atuty i krągłości.

Kolekcje Home Look sprawią, że podczas przyrządzania swojego popisowego dania czy odkurzania zawsze będziesz czuła się bardzo kobieco, modnie, stylowo, radośnie, i zmysłowo. A błysk w oku Twojego partnera powieli te uczucia i sprawi, że poczujesz się domową boginią!

Przekonaj się sama, że sprzątanie, gotowanie i wszystkie domowe obowiązki nie muszą być wykonywane z obowiązku ale po prostu dla własnej przyjemności. Zapraszam Cię do zmiany domowej rutyny w Twoje własne modowe wydarzenie.

Home Look to kwintesencja nowoczesnej kobiety: atrakcyjna, zabawna, inspirująca, kokieteryjna, subtelna, zalotna, silna, odważna i niezależna.

Odkryj z Home Look świat pełen kobiecych barw i wzorów… Wybierz domowy styl i fartuszek, który najbardziej pasuje do Ciebie lub zbierz wszystkie tworząc własną, niepowtarzalną kolekcję tylko Twoich domowych skarbów…

Każda Pani Domu zasługuje by wyglądać olśniewająco! Nawet gdy jest w sama

Miłośnicy mody retro uważają, że dzisiejszy świat, który znudził się już ekskluzywnymi restauracjami i kawiarniami jest gotowy na powrót czerpania wielkiej przyjemności z domowej rozrywki, przygotowywania domowych przyjęć i zapraszania gości na świeżo upieczone muffiny i kieliszek własnoręcznie wykonanej nalewki z malin…

Główna zasada noszenia fartuszka: Domowe spędzanie czasu i gotowanie powinno być przyjemnością i dobrą zabawą, z której czerpie się pozytywne energię, radość i uśmiech!