Zakynthos to niewielka grecka wysepka (410km2) położona na zachód od Poloponezu jest niezwykle magicznym miejscem stworzonym w sam raz do błogiego wypoczynku z rodziną.

Mimo swoich niewielkich rozmiarów oferuje turystom szereg atrakcji, a co najważniejsze oferuje przede wszystkim spokój i relaks. Wyspa ta bowiem nie jest jeszcze aż tak popularna jak oblegana Kreta czy Rodos.

Zakynthos uraczy cię przede wszystkim piaszczystymi plażami, licznymi grotami, błękitnym morzem, i niesamowitymi widokami, których nie znajdziesz na innych greckich wyspach takich jak np. na Rodos.

Największe atrakcje wyspy Zakynthos

Zatoka wraku statku (Navajo) – uznawana za jedną z najpiękniejszych plaż świata, a wszystko za sprawą wraku statku na tle delikatnego jasnego piasku i majestatycznych białych skał, które okalają turkusowo-błękitną barwę morza Jońskiego. Zatokę można podziwiać z dwóch miejsc – tarasu widokowego usytuowanego na skarpie oraz z pokładu statku.

Błękitne groty – usytuowane w pobliżu przylądku Skinari to obowiązkowy punkt programu podczas wakacji na tej wyspie. Fantastyczne skały, turkusowa głębia to coś co sprawi, że na chwilę poczujesz się jak w bajecznej krainie.

Żółwie Caretta – przy odrobinie szczęścia w okolicach laganas Keri możesz spotkać żółwie Caretta, które od tysiącleci są wizytówką wyspy Zakynthos.

Pomimo tego iż na Zakynthos nie odnajdziesz typowych greckich zabytków czy skalnych ruin, wyspa ta jest z pewnością jedną z najbardziej niezwykłych miejsc jakie stworzyła matka natura.

Do tego idealny klimat oraz pyszne greckie jedzenie (feta – najlepsza jaką w życiu jadłam) sprawiły, że były to jedne z najlepszych wakacji w moim życiu.