Bałkany to częsty punkt wakacyjnych wypadów Polaków. Póki co największą popularnością cieszy się Chorwacja, chętniej zaczynamy też odwiedzać Czarnogórę i Albanię. Niektórzy Albanię określają mianem Ameryki Łacińskiej Europy. Odmienna kultura, zupełnie inny świat, dlatego tak kuszą wakacje w Albanii. Przez lata była krajem zamkniętym na turystów, niechętnie wpuszczano ich poza granice swojego kraju. Dziś wygląda to zupełnie inaczej. Albańskie kurorty oferują wysokiej jakości noclegi, bogatą ofertę gastronomiczną i szeroki wachlarz możliwości spędzania wolnego czasu.

Fascynujący świat

Na temat Albanii krąży wiele mitów, między innymi, że ludzie biegają po ulicy z kałasznikowem. Jest niebezpiecznie, drogo, brakuje bankomatów i są kiepskie drogi. Jaka jest prawda? Albania jest jednym z najbardziej fascynujących pod względem kulturowym krajów. Jest bezpiecznie, z pewnością w miejscowościach wypoczynkowych, wzdłuż linii brzegowej morza. Szanse na to, by spotkać kogoś uzbrojonego są zerowe. Są bankomaty, aczkolwiek jest ich mało, dlatego warto zaopatrzyć się w albańską walutę Leki. W kurortach akceptowalne jest również euro. Jeśli chodzi o ceny, to drogie są głównie produkty eksportowane, zaś noclegi znajdziemy w bardzo dobrych cenach. Koszt apartamentów w Albanii można porównać na edom.pl. Turystom poleca się wybieranie miejsc noclegowych w kurortach wypoczynkowych wzdłuż linii brzegowej. Na edom.pl sprawdzisz wszystkie ważne informacje dotyczące noclegu, wyposażenie, położenie, odległość od atrakcji turystycznych. Bogata oferta umożliwia wybór noclegu dostosowanego do potrzeb każdego.

Co oferuje Albania?

Przejrzystą, ciepłą morską wodę i piaszczyste plaże, a dookoła piękne widoki. Latem wysoka temperatura. Wczasy w Albanii to pewność pogody, ale Riviera Albańska oferuje znacznie więcej. Możliwość korzystania z wycieczek bądź samodzielne zwiedzanie. Zabytki, piękne widoki, możliwość uprawiania różnych sportów- spływy, rafting, nurkowanie.

Albańskie smaki

Kuchnia albańska jest bardzo oryginalna, stanowi połączenie kuchni tureckiej, greckiej, włoskiej. Nie jest to typowa bałkańska kuchnia. W restauracjach można liczyć na ciepłe przyjęcie ze strony obsługi. Posiłki są duże i często dodają coś od siebie, np. owoce. Jako, że odwykliśmy od palaczy w lokalach, możemy się zdziwić, ale w Albanii nie ma zakazu palenia w lokalu.

Wciąż niewiele biur podróży oferuje wczasy w Albanii, dlatego najlepiej zorganizować wyjazd na własną rękę, korzystając ze sprawdzonych portali, jak wspomniany wcześniej edom.pl (oferta noclegów na wczasy w Albanii dostępna jest tu). Przeżyjemy wakacje obfitujące w fantastyczne doznania.