Barcelona – miasto, które nigdy nie zasypia. Z jednej strony zachwyci Cię architekturą, z drugiej zwabi południowym słońcem.

Barcelona to miasto, które podobnie jak Paryż, uwiedzie Cię panującą w nim atmosferą. Za dnia możesz wylegiwać się na plaży, wieczorem przechadzać się po krętych średniowiecznych uliczkach lub wybrać się na romantyczny spacer nadbrzeżem. Nocą zaś kluby w Barcelonie zaproszą Cię na szalone imprezy do białego rana.

Zgodnie z katalońskim hasłem: „Barcelona es teva!” (Barcelona jest Twoja!) w Barcelonie każdy znajdzie coś dla siebie.

Poniżej prezentujemy 7 cudów Barcelony. Odwiedzając Barcelonę koniecznie musisz je zobaczyć:

  1. L’Aquarium de Barcelona – ogromne akwarium, w którym pływają zwierzęta z całego świata. Zwiedzasz je idąc podwodnym tunelem. Taki spacer z pewnością dostarczy Ci niezapomnianych wrażeń.
  2. Font Magica – najsłynniejsza fontanna w Barcelonie zaprojektowana została przez Carla Buigasa na Wystawę Światową w 1929 r. Zwykła fontanna tuż po zmroku przemienia się w magiczną, tańczącą fontannę, która robi spektakularne wrażenie. Będąc w Barcelonie musisz koniecznie wybrać się na ten niezwykły pokaz światła, wody i dźwięku.
  3. Ramblas – najsłynniejsza ulica, a zarazem symbol Barcelony. Podczas spaceru przyjrzyj się ulicznym występom artystów i posłuchaj muzyków na Ramblas de Santa Monica. Ramblas składa się właściwie z pięciu ulic, z których każda ma do zaoferowania coś innego. Koniecznie musisz się także zatrzymać przy Font Canaletes. Tradycja głosi, że jeśli ktoś napije się wody z tej fontanny z pewnością powróci do Barcelony jeszcze nie jeden raz.
  4. Casa Mila – to budynek mieszkalny w Barcelonie zaprojektowany przez Gaudiego, wybudowany w latach 1905-1911. Casa Mila charakteryzuje się pofałdowaną fasadą, brakiem ścian nośnych oraz brakiem kątów prostych. Na dachu Casa Mila znajdują się bajecznie ukształtowane kominy zwane straszakami na czarownice. Nocą koniecznie musisz wejść na dach Casa Mila. Z dachu rozpościera się niesamowity widok na Barcelonę.
  5. Sagrada Familia – jest najbardziej znaną budowlą Barcelony, a zarazem jednym z najbardziej niezwykłych kościołów na świecie. Autorska koncepcja Gaudiego sprawiła, iż pierwotny skromny kościół na planie krzyża stał się szalonym monumentem, pokrytym kolorowymi mozaikami, motywami roślinnymi oraz ceramicznymi ozdobami. Fasady kościoła to wykute „kazania w kamieniu”.
  6. Ogrody Gaudiego (Parc Guell) – to kolejne „dziecko” Gaudiego. Wejście do ogrodu to jak wizyta w zaczarowanym miejscu pełnym figurek, kolorowych barw z domieszką soczystej zieleni. Wchodząc do parku możesz odnieść wrażenie, że wprost z wielkiej metropolii wkraczasz na teren baśniowej krainy.
  7. Stadion Camp Nou – to raj dla miłośników piłki nożnej i fanów FC Barcelony. Camp Nou jest największym w Europie czynnym stadionem. Podczas zwiedzania możesz stanąć na murawie, obejrzeć szatnię oraz wyjść tunelem na stadion, tak jak robią to piłkarze:)

Oprócz ciekawych miejsc, które musisz zobaczyć przyjeżdżając do Barcelony, w mieście tym są również miejsca, do których należy się udać, aby się po prostu zrelaksować. Pierwszym z nich jest plaża. Barcelona może poszczycić się piaszczystymi plażami Platja del Bogatel i Platja de la Nova Icria. Plaża To doskonałe miejsce na rozkoszowanie się hiszpańskimi promykami słońca. Jeśli nie jesteś miłośniczką plażowania miło spędzisz czas również w Porcie Olimpic. Liczne kafejki i restauracje czynne są tutaj nawet podczas hiszpańskiej sjesty. Jeśli znudzi Ci się leżakowanie na słońcu zawsze możesz wypić zmrożoną lemoniadę w jednej z kafejek portu Olimpic. A tutaj znajdziecie bilety na loty do Barcelony!

Źródło: „ Europa we dwoje. Romantyczne metropolie” – Ludmiła Sojka