Baza pod makijaż przede wszystkim przedłuża trwałość makijażu. Maskuje niedoskonałości cery, wypełnia pory i drobne zmarszczki, ujednolica koloryt, napina skórę, dzięki czemu skóra wydaje się gładsza. Dodatkowo matuje lub rozświetla, w zależności od potrzeb skóry i pożądanego efektu. Dzięki bazie, makijaż rozprowadza się równomiernie. Nie musisz obawiać się nieefektownych plam na twarzy.

Głównym składnikiem bazy pod makijaż jest najczęściej silikon, który nadaje mu poślizg, gładkość i jedwabistość. Sprawia, że skóra lekko się napina. Dzięki tym właściwościom baza idealnie stapia się ze skórą, a podkład z bazą.

Aplikację bazy pod makijaż najlepiej zacznij od nałożenia małej ilości bazy na dłonie, a następnie rozprowadź ją na twarzy, zaczynając od środka, stopniowo rozcierając ją w kierunku uszu, czoła i brody. Pamiętaj, że wystarczy cienka, równomierna warstwa bazy!

Właściwości bazy pod makijaż opierają się na działaniu matującym lub rozświetlającym. Wybierając ten kosmetyk, powinnaś mieć na uwadze potrzeby swojej cery.

W drogeriach do wyboru masz kilka rodzajów baz pod makijaż m. in.:

  • Przezroczysta – jest najpopularniejszą bazą, zawiera silikon.
  • Matująca – przeznaczona dla osób mających problem z błyszczeniem skóry.
  • Rozświetlająca – przeznaczona dla skóry suchej, której brakuje połysku. Kosmetyk ten dodaje blasku.
  • Zielona – niesie pomoc osobom mającym problem z pękającymi naczynkami oraz zaczerwienioną skórą.
  • Brzoskwiniowa – zneutralizuje przebarwienia.
  • Różowa – ożywi ziemistą, poszarzałą, zmęczoną twarz.