Depilacja to coś więcej niż wymóg higieniczny czy estetyczny. Współczesne media lansują wizerunek kobiet, które mają nie tylko gładkie, wydepilowane nogi, ale również zadbane okolice bikini. Coraz częściej depilacja dosięga także mężczyzn, którzy z różnych powodów chcą się pozbyć owłosienia na klatce piersiowej.

Każdy z zabiegów depilacji można oczywiście przeprowadzić w profesjonalnym gabinecie, który oferuje depilację woskiem, pastą cukrową czy bezbolesną depilację wiązką światła IPL. Jednak regularne korzystanie z takich usług sprawia, że niejednokrotnie klienci poszukują odpowiednich depilatorów, z których będą mogli korzystać w domowym zaciszu.

Dzięki producentom sprzętu ani kobiety, ani mężczyźni nie są już skazali jedynie na depilację z wykorzystaniem obracających się pęsetek. Mimo że w nowoczesnych depilatorach mechanicznych dodawane są specjalnie chłodzące głowice czy nasadki, to nadal pozbywanie się pojedynczych włosków z okolic bikini przy użyciu depilatora mechanicznego może się kojarzyć z bólem. Na szczęście profesjonalne depilatory, emitujące światło IPL i przeznaczone do użytku domowego, można nabywać w wielu sklepach. Ich koszt waha się od kilkunastu do ponad tysiąca złotych, zatem po przeliczeniu regularnych wizyt w salonie kosmetycznym depilator na światło IPL zwraca się po kilkukrotnym wykorzystaniu.

Należy jednak pamiętać, że fotodepilatory mają zamontowane głowice, które emitują wiązki światła przez określoną ilość zabiegów. Dlatego ważne jest wybierane depilatorów w sklepach, w których można również dokupić wymienne głowice, lampy czy inne akcesoria, które mogą się zużywać podczas domowych sesji fotodepilacji. Każdy z depilatorów emitujących światło podobnie jak klasyczne depilatory ma kilka poziomów intensywności depilowania, które należy dobierać do koloru skóry oraz oceniając przeznaczone do depilacji owłosienie. Większość depilatorów służących do domowych zabiegów może być stosowana do depilowania także delikatnych włosków w okolicy ust, jednak podobnie jak przy zabiegach w salonach kosmetycznych, także w domu kolejny zabieg można przeprowadzić dopiero po określonym przez producenta czasie.

Przykładowe oferty cenowe aparatów służących do fotodepilacji, można znaleźć na stronie Deyde.com, gdzie udostępniane są pełnowartościowe towary, dostępne w wybranych sklepach na terenie Unii Europejskiej.