Strona głównaDomBezpieczna zabawa w ogrodzie

Bezpieczna zabawa w ogrodzie [poradnik + ranking]

Lato to czas beztroski dla dziecka, ale większego stresu dla Ciebie. Słońce, szaleństwa w ogrodzie i milion niebezpieczeństw czyhających na Twojego malucha. Podpowiadamy, jak zadbać, by zabawy w ogrodzie były bezpieczne i radosne.

Zadbaj o piaskownicę

Piaskownica – serce każdego ogrodu i placu zabaw. Niestety to właśnie tutaj najłatwiej o spotkanie zarazków i pasożytów. W miejskich piaskownicach problem jest szczególnie groźny, gdyż tam pojawia się znacznie więcej dzieci i ciężko dopilnować, by w piasku nie pojawiały się niepożądane obiekty.

Najczęstszymi dostawcami zarazków do piaskownic są zwierzęta. Źle zabezpieczona piaskownica to dla psa czy kota doskonale miejsce na skorzystanie z toalety. A potem w tym samym piasku bawią się dzieci. Chwila nieuwagi, rączka ląduje w buzi i poważne zakażenie toksokarozą, salmonellozą czy grzybicą gotowe. Dlatego właśnie poszukując piaskownicy koniecznie szukaj modelu z pokrywą. I pamiętaj, by zawsze po zakończonej zabawie ją nałożyć. Od czasu do czasu sprawdzaj również, czy w piaskownicy nie pojawiły się groźne dla dziecka przedmioty – czasem coś wpadnie, innym razem dziecko coś wrzuci do piasku i o tym zapomni…

Zabawki i konstrukcje

Duże zabawki i trwałe konstrukcje (jak huśtawki czy zjeżdżalnie) muszą mieć niezbędne certyfikaty, by były bezpieczne dla dziecka. Każdy taki element ogrodowych konstrukcji przechodzi testy pod kątem wytrzymałości, stabilności i możliwością zakleszczenia się między elementami zabawki. Dopilnuj, by każda taka zabawka była trwale przytwierdzona do podłoża. Odpowiednie kotwy i haki znajdziesz albo dołączone do zabawki, albo w sklepie budowlanym. Nie zapominaj przy tym o najważniejszej zasadzie bezpiecznej zabawy w ogrodzie – zawsze musisz mieć dziecko na oku, by móc je powstrzymać zanim zrobi sobie krzywdę…

Mały zielarz a trujące rośliny

Kolorowe jagódki, piękne kwiaty i oszałamiające zapachy – rośliny kuszą, by do nich podejść, dotknąć, posmakować. Stop! Projektując ogród pod kątem placu zabaw dopilnuj, by nie było w nim roślin trujących i niebezpiecznych.

Kolce i pnącza to bezpośrednie ryzyko dla zdrowia maluchów. Bluszcze, glicynie, róże, rokitnk czy maliny i jeżyny mają kolce i kłącza, w które bardzo łatwo się zaplątać – warto więc, by znalazły się poza zasięgiem dzieci.

Większym problemem są rośliny trujące: bluszcze, tojad, bieluń, glicynia, narcyz, ruta, wilczomlecz czy pospolity cis mogą wywołać poważne powikłania, których przyczyny ciężko będzie się potem doszukać w trakcie leczenia. W miarę możliwości ograniczaj liczbę tych roślin w swoim ogrodzie!

Najpopularniejsze zabawki ogrodowe

Dane za www.Ceneo.pl,-05-2016r.

Little Tikes – Piaskownica Żółwiowa Z Miejscami Siedzącymi 632884 (Cena: 144,99zł – 199,00zł)

Little Tikes Stół Wodny Statek Piracki 628566 (Cena: 268,00zł – 299,99zł)

Smoby Piaskownica Muszelka 5557711 (Cena: 58,92zł – 98,30zł)

Smoby Piaskownica Motyl 310143 (Cena: 109,00zł – 169,99zł)

Polska Ws Piaskownica Z Pokrywą P-05 (Cena: 143,36zł)

Paradiso Toys Piaskownica Muszelka 2 W 1 Niebieska T00757/N (Cena: 59,90zł)

Big Big Piaskownica + Plandeka 56733 (Cena: 435,00zł)

Wader Wózek-Przyczepa (10950) (Cena: 41,99zł – 59,99zł)

Complex Piaskownica Complex Gucio 611300 (Cena: 39,99zł – 44,99zł)

Paradiso Toys Duża piaskownica Żółw + Pokrywka (Cena: 119,90zł)

Popularne posty

Social Media

8,530FaniLubię
1,878ObserwującyObserwuj