Turkus jest jak wspomnienie poprzednich wakacji. Nadmiar tej barwy może jednak przytłaczać. Biała sypialnia to zawsze świetny pomysł. Biel nie tylko optycznie powiększa przestrzeń, dodając stylizacji lekkości i jasności, ale korzystnie wpływa również na użytkowników tego pomieszczenia. Ten kolor pozwala na osiągnięcie ładu i porządku, uspokaja i wycisza. Nie rozprasza i nie pobudza, przez co sprzyja zdrowemu snu.

Sypialnia w bieli – na co uważać?

Nietrudno jednak wpaść w białą pułapkę i zamiast przytulnego, zachęcającego wnętrza, stworzyć surowy klimat, przypominający laboratorium.

Dlatego sypialnia w bieli powinna otrzymać odpowiednie urozmaicenie, np. w postaci kolorowych akcesoriów. Doskonale sprawdzi się więc biało-turkusowa sypialnia. Turkus stanowi połączenie barw niebieskiej i zielonej. Dzięki temu jest inspiracją do dokonywania pozytywnych zmian, oddziałuje na spostrzegawczość, dodaje entuzjazmu, umacnia otwartość umysłu i gwarantuje dobre samopoczucie. Jednocześnie nie pobudza nadmiernie i nie wytrąca z równowagi, chyba że jest go za dużo. Przez to też tak istotne jest odpowiednie rozłożenie akcentów kolorystycznych. Inspiracji poszukiwać można w zakładce aranżacja sypialni w bieli – poradnik Homebook.

Białe sypialnie – aranżacje

Turkus odpręża, odświeża i ochładza, rewelacyjnie komponując się z bielą. Biało-miętowa sypialnia stanie jednak przed dylematem: którą z tych barw zastosować na ścianie? Białe ściany to uniwersalny klasyk i w tym przypadku z turkusem należy uważać: jego nadmiar prowadzi do odczuwania osamotnienia i izolacji, a także przytłacza. Rozwiązaniem może być natomiast pomalowanie na turkusowo jednej z mniejszych ścian – urozmaici to białą sypialnię, doda pomieszczeniu głębi, nie będzie jednak stanowiło przesady.

homebook bialo turkusowa sypialnia1

 

Biel tłem dla turkusu?

Ciekawą propozycją jest zastosowanie bieli w sypialni jako tła dla turkusu, który co prawda nie ma zdominować przestrzeni, ale w umiejętny sposób zaznaczać swoją obecność. Kolorowe zasłony, pościel, poduszki czy narzuta – te elementy w sypialni mogą być wspomnieniem ubiegłorocznych wakacji. Szczególnie, jeśli do miętowych ramek wstawimy zdjęcia znad morza.

Białą sypialnię uatrakcyjnić może też turkusowy dywan (z długim włosiem i przyjemnością chodzenia po nim bosymi stopami) lub któryś z mebli w tej barwie. Postawić w tym przypadku można na opcję maksymalistyczną (np. wielką, turkusową szafę) lub minimalistyczną (np. szafkę nocną w odcieniach turkusu).

O czym jeszcze warto pamiętać? O tym, że turkus idealnie komponuje się też z:

  • limonką i jasną zielenią,
  • koralową czerwienią,
  • beżem i naturalnymi odcieniami drewna.

O tych wskazówkach warto pamiętać urządzając biało-turkusową sypialnię.