Dzięki obecnym zdobyczom kosmetyki i dermatologii estetycznej jesteśmy w stanie dzisiaj dłużej oraz skuteczniej oszukiwać czas. Co więcej, z roku na rok kosztuje nas to mniej. Dlaczego zatem niektóre z nas wyglądają na starsze, niż są w rzeczywistości?

Za taki stan rzeczy może odpowiadać źle dopasowana pielęgnacja. Dotyczy to zarówno twarzy, jak i ciała. Obszarem, któremu jednak warto przyjrzeć się mocniej, jest skóra wokół oczu. Jeśli szybko nie zweryfikujesz swoich błędów przy pielęgnacji tych miejsc, możesz przegrać walkę o młody wygląd.

Skupiasz się na jednej metodzie

Ostatnio bardzo modny w pielęgnacji stał się powrót do metod naturalnych. Nie oznacza to jednak, że powinnyśmy polegać tylko na nich. Pamiętaj, że ewolucji uległy również czynniki, które doprowadzają do starzenia się skóry wokół oczu, na przykład zdecydowanie więcej czasu spędzamy przed komputerem. Dlatego same okłady z rumianku, nagietka czy świetlika mogą stanowić uzupełnienie pielęgnacji, ale nie jej podstawę. Podstawą powinien być odpowiedni preparat.

Kremy pod oczy Vichy to dobre rozwiązanie, nawet dla najbardziej wymagających pań. Dzięki zawartym w nich składnikom nie tylko nawilżą one okolice oczu, ale również wygładzą zmarszczki i ujędrnią skórę. Dzięki temu twoje spojrzenie odzyska młodzieńczy blask.

Błędy w aplikacji

Odpowiedni krem to jednak połowa sukcesu. Istotny jest bowiem sposób jego aplikacji. A i w tym przypadku panie popełniają sporo błędów. Jednym z najczęstszych jest nakładanie kremu zbyt blisko oka. W ten sposób preparat może dostać się do środka i je podrażnić. Jak więc odpowiednio nakładać krem? Odrobinę produktu nanieś na serdeczny palec. Następnie, bardzo delikatnie, wklep krem w okolice oczodołów i łuku brwiowego. Istotne jest to, aby krem wklepywać, a nie wcierać. Podczas wcierania rozciągasz i nadwyrężasz, bardzo wrażliwą skórę wokół oczu.

Kosmetyczki radzą także, aby produkty do pielęgnacji skóry pod oczami przechowywać w lodówce. Krem nakładaj rano i wieczorem. Pamiętaj jednak o demakijażu. Ponieważ skóra wokół oczu jest delikatna, eksperci zalecają, aby do usuwania makijażu i zanieczyszczeń używać płynu micelarnego. Wacik nasączony płynem wystarczy przyłożyć w okolice oka, a specjalne cząstki, z których składa się preparat, przyciągną wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia i resztki makijażu.