Szpecą naszą twarz i przypominają o problemach z trądzikiem, który jeszcze nie tak dawno nękał naszą skórę. Blizny po trądziku to powszechny problem, który często staje się przyczyną kompleksów. Jak pozbyć się tej niechcianej pamiątki?

Skąd biorą się te problemy?

Blizny potrądzikowe powstają w dość prosty sposób – najpierw pojawia się trądzik, a wraz z nim stan zapalny, z którym nasz organizm stara się skutecznie walczyć. Co to oznacza? Że układ odpornościowy stara się pokonać problem i możliwie jak najszybciej doprowadzić do gojenia się rany.

Niestety, by ślad po trądziku mógł zniknąć, w porę należy usunąć znajdujące się w miejscu wyprysku bakterie i komórki. Dlaczego jest to tak ważne? Bo ich obecność nie tylko utrudni proces gojenia się skóry, ale też doprowadzi do sytuacji, w której pojawi się nowa, zdeformowana tkanka.

W ten właśnie sposób tworzą się blizny po trądziku – uciążliwe i niechciane pamiątki, których pozbycie się jest dla wielu z nas wielkim marzeniem. Czy można je zrealizować?

Lepiej zapobiegać niż leczyć

W przypadku cery trądzikowej ważna staje się odpowiednia pielęgnacja. To właśnie ona sprawi, że ryzyko pojawienia się blizn potrądzikowych zostanie w znacznym stopniu ograniczone.

O czym należy pamiętać? O systematycznych oczyszczaniu skóry oraz o złuszczaniu martwego naskórka. Pomóc mogą peelingi, warto też korzystać z tych środków, które mają chronić skórę przed rozwojem stanu zapalnego. Co jednak robić w chwili, gdy na profilaktykę jest już za późno?

Jak pozbyć się takich blizn?

Przykre pamiątki po trądziku można usunąć. Jak? Pomogą w tym specjalistyczne zabiegi kosmetyczne. By przyniosły one odpowiednie rezultaty, należy oddać się w ręce fachowców. Im lepszy salon kosmetyczny wybierzemy – tym większa szansa na sukces. Jakie zabiegi pomagają w walce z bliznami po trądziku?

Silne peelingi oraz dermabrazja to popularne rozwiązania, w przypadku których niezbędna staje się jednak ostrożność – szczególnie przy wyborze zakładu, w którym zostaną one przeprowadzone.

Dla tych, którzy wolą bezpieczniejsze rozwiązania, dobrym rozwiązaniem mogą się okazać zabiegi laserem frakcyjnym. I tu ważne jest oddanie się w ręce specjalisty, choć sam zabieg jest już mniej inwazyjny.

Walka z bliznami po trądziku nie jest łatwa, jednak nowoczesne zabiegi sprawiają, że tych przykrych pamiątek można się skutecznie pozbyć. Pamiętajmy jednak, że najlepszym rozwiązaniem dla każdego z nas będzie podjęcie tych działań, dzięki którym problem ten w ogóle się nie pojawi na naszej skórze.