Przynajmniej raz w życiu każda z nas chciała być blondynką. Nic dziwnego, bo przecież̇ utarło się̨ przekonanie, że blondynki są̨ synonimem kobiecości, szyku, seksapilu i pewności siebie. Sposobów na blond jest wiele. Aby cieszyć́ się̨ pięknym, jasnym kolorem włosów, jedno jest pewnie – musi być́ on doskonały. Jak wybrać́ idealny odcień́ dla siebie? Służymy pomocą̨!

Określ swój typ urody

Przed przystąpieniem do farbowania powinnaś́ dobrze przeanalizować, jaki typ blondu będzie dla ciebie odpowiedni. Możesz wykonać́ w domu prosty test. Poszukaj złotej i srebrnej biżuterii (kolczyki, bransoletki, łańcuszki, pierścionki) i przykładaj ją na przemian do skóry.

Dobrze dobierz odcień blondu

Skoro już̇ wiesz, jaki jest twój typ urody, dobranie koloru włosów nie sprawi ci trudności. Pamiętaj jednak, żeby nie robić́ zbyt drastycznych zmian. A więc, będąc naturalną blondynką, nie powinnaś́ decydować́ się̨ na bardzo ciemne odcienie. A jeśli masz ciemne włosy, możesz je rozjaśnić́ najwyżej o 4 tony. Kurczowo trzymaj się̨ zasady, że odcień́ włosów powinien harmonizować́ z odcieniem karnacji oraz oprawą oczu. I tak, kobiety, posiadające świeżą̨, zaróżowioną̨ cerę̨ dobrze prezentują̨ się̨ w popielatych blondach. Gdy natomiast nasza cera jest szarawa i zmęczona, doskonały będzie dla niej złocisty blond, bo ją ociepli i rozpromieni.

Chroń swoją barwę blond włosów

Blond jest bardzo wymagającym kolorem włosów, dlatego abyś́ mogła jak najdłużej cieszyć́ się̨ doskonałym efektem koloryzacji, sięgaj po produkty do pielęgnacji, stworzone specjalnie
do tego rodzaju włosów. L’Oréal Professionnel wynalazł linię kosmetyków Sine Blond, w której skład wchodzą̨: szampon, odżywka i pianka. Zawarte w tych kosmetykach ceramidy „CareFlash” odbudowują̨ włókno włosa i głęboko go regenerują̨, ekstrakt cytrynowy i aktywne czynniki neutralizują̨ twardą wodę̨, a mikropigmenty przeciwdziałają̨ powstawaniu żółtego odcienia. Już̇ po jednym użyciu twój blond nabierze niepowtarzalnej barwy i idealnego połysku, a włosy staną̨ się̨ miękkie i delikatne w dotyku. Jesteśmy pewne, że uśmiech na twojej twarzy pojawi się̨, również̇ dlatego, że kosmetyki zachwycają̨ delikatną konsystencją i orzeźwiającym zapachem.