Bloomea® wykorzystuje trzy popularne w kosmetologii technologie określane skrótem TRIO M.M.L., czyli Makroeksfoliacja, Mikrowibracja i Luminoterapia. Działanie urządzenia opiera się na pobudzaniu naturalnych procesów, które zachodzą w tkankach.

Bloomea® w czasie jednego zabiegu wykorzystuje trzy techniki oddziaływujące na wszystkie warstwy skóry:

Makroeksfoliacja – to rodzaj peelingu nakładanego na skórę przy pomocy jednorazowego tipu. W czasie makroeksfoliacji dochodzi do podwójnego złuszczenia: powierzchniowego i wewnątrztkankowego. Makroeksfoliacja ma na celu przygotowanie skóry na przyjęcie aktywnych składników koktajlu Bloomea® tj. kolagen, a także oczyszcza i odżywia skórę.

Mikrowibracjia – dzięki mikrowibracji możliwe jest wprowadzenie koktajlu odżywczego Bloomea® głęboko, aż do skóry właściwej. Urządzenie wykonuje drgania oscylacyjne, które imitują naturalne prądy powstające w skórze, dzięki czemu ma miejsce pobudzenie fibroblastów.

Luminoterapia – podczerwień o długości fali 633 nm oddziałuje na skórę właściwą i intensyfikuje procesy namnażania fibroblastów oraz stymuluje produkcję włókien kolagenowych.

Technologia Bloomea® była początkowo stosowana przez francuskich chirurgów plastycznych do redukcji blizn. Badania nad jej działaniem na skórę udowodniły, że z powodzeniem można używać jej również w kosmetologii. Bloomea® jest skutecznie wykorzystywana w redukcji zmian potrądzikowych, przebarwień, rozstępów, w modelowaniu twarzy oraz w spłycaniu zmarszczek. Cały zabieg z wykorzystaniem urządzenia ma działanie odżywcze, ujędrniające i nawilżające. Technologię Bloomea® można łączyć z innymi zabiegami kosmetycznymi tj. terapia laserem czy kwasami.

Binatural: dystrybutor urządzania Bloomea®

Binatural jako jedyna firma na terenie Polski zajmuje się dystrybucją Bloomea®. Jest to jedno z najnowszej klasy urządzeń, które dostarczamy do salonów kosmetycznych i SPA. Naszym celem jest oddanie do użytku najwyższej klasy produktów, które gwarantują bezpieczne i skuteczne zabiegi kosmetologiczne. Zapewniamy nie tylko doradztwo w zakresie sprzętu najlepiej pasującego do potrzeb Państwa gabinetu, ale również niezbędne szkolenia z obsługi oraz serwisowanie na terenie Polski. Chcemy, aby piękno było szeroko dostępne dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii i wysokiej klasy sprzętu.