Nie ma chyba bardziej damskiej części garderoby od torebki. Jej historia sięga czasów starożytnego Egiptu, a dziś rozwidla się na wiele dróg. Na którą z nich postawić w tym sezonie?

Nie ma chyba większych dylematów od tych związanych z modą i odpowiednim dobieraniem dodatków do reszty stylizacji. Kwestia umiejętnego łączenia ze sobą fasonów, kolorów i faktur dotyczy również torebek, których mnogość jest na dzisiejszym rynku porażająca. Warto jednak zastanowić się, który z aktualnych wielkich trendów jesieni 2017 w kwestii torebek kultywować w swoim stroju!

A zależy to od naszych indywidualnych upodobań oraz stylu, jaki prezentujemy resztą naszych ubrań.

Najlepsze markowe torebki damskie https://www.markoweubrania.com/kategoria/torebki

1. Minimalizm + minimalizm?

Kiedy ubieramy się w stylu prostym, nieprzesadzonym i opartym na nieskomplikowanych fasonach czy kolorach, w naszej głowie rodzą się wątpliwości. Czy na pewno powinnyśmy dobierać do tej całej czarno-szaro-białej układanki torebkę, która się z nią zleje i będzie mocno kompatybilna? A może wręcz na odwrót – spróbować dodać do naszej stylizacji akcent krzykliwy, przerysowany, jaskrawy i bogato zdobiony?

Obie z wymienionych opcji mogą okazać się korzystne, choć jedna z nich wydaje się być nieco nudna. Chcąc jednak zachować poczucie jedności i dopasowania wszystkich elementów tak, by się ze sobą nie gryzły z jednoczesnym zachowaniem klasy i dobrego wyglądu, możemy bez wyrzutów sumienia zaopatrzyć się w minimalistyczną torebkę w stonowanych barwach i niekrzykliwym fasonie.

Z drugiej jednak strony osoby bardziej charyzmatyczne może kusić wizja połączenia minimalistycznego stylu stonowanych kolorów z wzorzystą, pełną różnych odcieni i zdobień torbą, która będzie zatrzymywała na sobie spojrzenia innych. Opcja ta jest szczególnie polecana ze względu na możliwość przełamania minimalistycznej konwencji czymś, co nas zaskoczy i zachwyci jednocześnie. Dzięki tak oryginalnemu akcentowi możemy uniknąć w codziennych stylizacjach nudy i braku polotu.

2. Wzorzystość + wzorzystość?

Kiedy dzięki naszemu codziennemu stylowi przypominamy kolorowego ptaka w stylu boho lub egzotycznym, wydawać by się mogło, że dobór torebki nie będzie stanowił większego problemu. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna.

Wiele toreb – szczególnie w stylu boho – zdaje się idealnie współgrać z resztą kolorowej stylizacji. Posiadają one frędzelki, różnorodne dopinki, gęste wzorki i wielobarwne wszywki. Torby takie stanowią idealne dopełnienie naszego stroju. Dzięki nim możemy poczuć pełnię naszej stylizacji. Na brak kompatybilności nie ma tu miejsca. Wszystko idealnie do siebie pasuje i pozostaje w tej samej konwencji bogatego zdobnictwa.

Torebki Tommyego Hilfigera znajdziesz TUTAJ

Z drugiej strony jednak istnieją takie stylizacje, do których po prostu nie można dodawać kolejnych wzorzystych elementów. Mowa tu przede wszystkim o płaszczach w pepitkę, płaszczach w kwiaty, sweterkach w różnorodne motywy roślinne, i tym podobnych. W takich wypadkach dodanie torby o bogatych zdobieniach i różnorodnych kolorach może optycznie zbyt mocno obciążyć cały strój, powodując stany niemalże epileptyczne.

Tekst powstał przy współpracy z MarkoweUbrania.com