Ból stawów to częsta i powszechna dolegliwość, która może wynikać z urazu mechanicznego lub stanów zapalnych – rozróżniamy zapalne i niezapalne przyczyny bólu stawów. Przypadłość może zniknąć po kilku dniach, lecz jeśli nosi znamiona stanu przewlekłego, może być objawem choroby.

U osób starszych częstą przyczyną bólu stawów jest choroba zwyrodnieniowa. Trzeba jednak pamiętać, że także w tej grupie wiekowej zdarzają się choroby zapalne. Ból stawów u osób młodszych, zwłaszcza jeśli towarzyszą mu inne niepokojące objawy, zawsze powinien nasuwać podejrzenie zapalnej choroby stawów. Często powodem jest zła dieta i otyłości, pomoże wtedy suplementacja związkami regenerującymi układ kostny i chrzęstny. Dziś przyjrzyjmy się suplementowi Profastin. 

Skład

Glukozamina – w wielu badaniach klinicznych dowiedziono, że glukozamina ma korzystny wpływ na kondycję stawów. Substancja ta stanowi budulec związków występujących w chrząstce stawowej. W okresie dużego wysiłku fizycznego, większego obciążenia stawów, przy nadwadze oraz w podeszłym wieku organizm produkuje mniej glukozaminy, niż potrzebuje. A jeśli jej brakuje, stawy nie pracują, jak należy. Glukozamina bierze udział w syntezie proteoglikanów (substancje budulcowe chrząstki stawowej), co pozwala wzmocnić, a nawet zregenerować zmienione chorobowo stawy. U osób cierpiących z powodu chorób reumatycznych może być podawana łącznie z lekami przeciwbólowymi i steroidami.

Boswellia Serrata – ekstrakt wspomaga łagodzenie dolegliwości związanych z przeciążeniem układu ruchu oraz pozytywnie wpływa na pracę stawów. Kawsy bosweliowe wykazują działanie antyrakowe i przeciwzapalne. Z tego względu w tradycyjnej medycynie indyjskiej tej rośliny używa się do leczenia schorzeń stawów, kości, kręgosłupa, przewodu pokarmowego.  Przeprowadzone badania potwierdziły, że ekstrakt z kadzidłowca znacznie poprawia ruchliwość przy zginaniu stawów, zmniejsza obrzęk oraz chroni przed utratą tkanki chrzęstnej spowodowaną stanami zapalnymi.

Działa przeciwzapalnie, zatem minimalizuje ryzyko rozwoju stanu zapalnego w stawie, co leży u podstaw choroby zwyrodnieniowej. Witamina ta skutecznie hamuje starzenie całego organizmu, także stawów stale poddawanych znacznym przeciążeniom. Co daje witamina C poza działaniem przeciwzapalnym? Otóż jest ona konieczna do syntezy kolagenu, czyli podstawowego budulca tkanki łącznej, w tym chrząstki stawowej. Odpowiednio wysoka podaż witaminy C ogranicza zatem zanik chrząstki i wspomaga jej regenerację.

Cena

Cena Profastin u producenta w polskiej dystrybucji wynosi 160 zł za opakowanie – www.profastin.pl  Samą glukozaminę możemy kupić w dużo niższej cenie, jednak suplementy w takim kompleksowym połączeniu są znacznie droższe.

Dawkowanie

Zgodnie z zaleceniami producenta Prolastin powinien być stosowany dwa razy dziennie do posiłku. Wskazane jest zwiększenie spożycia wody podczas kuracji tym suplementem.

Efekty

Wszystkie ze składników zawartych w Profastinie są od lat znane jako skuteczne w leczeniu zwyrodnień i zapaleń stawów. W przypadku przewlekłych i dużych schorzeń zalecamy kontakt ze specjalistą w celu wprowadzenia treningów i rehabilitacji. Profastin może być stosowany jako środek wspomagający stawy, jednak nie będzie efektywny w poważnych zaburzeniach.

Opinie

Poszczególne składniki mają doskonałe recenzje w internecie, jak również są stosowane od wielu lat w medycynie. Opinie na temat samego Profastinu wystepują głównie z tego roku, przeważają pozytywne komentarze.

Leonidas321:

Od lat strzelało mi w stawach, nieraz się blokowały, albo po prostu bolały wieczorami. Po 2 miesiącach na Profastinie mam takie uczucie jakby stawy byly nasmarowane, polecam

Kama:

Sama glukozamina nie pomoże, stosowałam ją przez pół roku. Ale te połączenie z boswellią robi robotę. W końcu udało się zwalczyć zapalenie

AnnaRado:

Jestem troche przy kości, zawsze miałam problemy z kolanami. Mój lekarz polecił mi kilka suplementów, dałam za nie ponad 500… Teraz stosuje ten profastin i takie same dzialanie 😀

Podsumowanie

Glukozamina i wyciąg z Boswelli są na pewno skutecznymi środkami wspomagania stawów, kości i ścięgien. Cena względem konkurencyjnych produktów jest atrakcyjna. Myślę, że to jest dobre rozwiązanie dla osób borykających się z bólami i zapaleniami stawów.