Booster do twarzy to ostatnio hit wśród kosmetyków. Sięga po niego coraz więcej pań. Sprawdzamy więc, jakie właściwości ma ten preparat i dlaczego warto go mieć (lub nie) w swojej kosmetyczce.

Booster do twarzy – produkt do zadań specjalnych

Mówi się, że booster do twarzy to produkt, który znacząco wpłynął na rynek kosmetyczny. Najpierw sięgnęły po niego Azjatki, jednak szybko pokochały go kobiety na całym świecie. Powstał, by chronić cerę, a dokładniej jej warstwę rogową. O jego silnym działaniu mówi już sama nazwa, która wzięła się z języka angielskiego od słowa „to boost”, czyli „doładować”. I produkt ten właśnie niejako doładowuje skórę, a dokładniej jej powierzchnię. Booster do twarzy jest idealny, by chronić cerę przed toksynami, szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi (np. wysokimi lub niskimi temperaturami czy wiatrem) i podrażnieniami.

Czym jest warstwa rogowa skóry i co warto o niej wiedzieć?

Warstwa rogowa skóry jest bardzo ważna dla naszego organizmu. To właśnie ona styka się z wszystkimi czynnikami zewnętrznymi. Tworzy więc barierę ochronną przed m.in. bakteriami, grzybami, wirusami czy chemikaliami. Chroni też przed nadmierną utratą wody oraz pozwala na utrzymanie właściwego poziomu nawilżenia. Gdy jest zniszczona – pogarsza się stan i wygląd cery – staje się ona mniej elastyczna i gładka. Dlatego warto sięgać po takie specyfiki jak booster do twarzy, które wzmocnią tę ochronę.

Booster do twarzy – dla kogo?

Narynku dostępne są boostery do twarzy do wszystkich typów skóry, jak i konkretne – do suchej, mieszanej czy tłustej. Jeśli mamy wątpliwości, to najlepiej jest sięgnąć po pierwszy rodzaj. Kosmetyk ten powinien być stosowany przede wszystkim przez osoby, które szukają specyfiku, który wzmocni barierę ochronną skóry, przywróci jej integralność, nada sprężystości i nawilży. Uwaga – booster do twarzy należy stosować regularnie. Wtedy mamy pewność co do jego skuteczności. Specyfik – w zależności od rodzaju – nakłada się wieczorem lub rano i wieczorem. Niektóre z produktów, jeśli pozwala na to producent, można dodać do ulubionego kremu bądź serum.

Jak wybrać booster do twarzy?

Kupując booster do twarzy, warto zwracać uwagę na skład produktu. Im więcej naturalnych składników – tym lepiej. Przykładowo Vichy ma w swojej ofercie kosmetyk składający się z wody termalnej i kwasu hialuronowego. Warto wystrzegać się barwników, substancji zapachowych czy silikonów, które nie wpływają dobrze na skórę, a do tego mogą uczulać. Istotna jest także konsystencja, najlepiej by była delikatna i szybko się wchłaniała.