Nowoczesne bransoletki zawierają dużo elementów modułowych, koralików czy zawieszek charms. Taką oryginalną i nieszablonową bransoletkę można wykonać bez problemu również samemu.

Jak to zrobić?

Do wykonania bransoletki będziemy potrzebowali gotowego łańcuszka o dużych ogniwach, koraliki, jedno lub różnokolorowe, w zależności od tego jaka kolorystycznie ma to być bransoletka, kryształowe rurki, srebrne szpilki i zaciski, oraz szczypce i przecinak do drutu. No i nie możemy zapomnieć oczywiście o podstawowym akcesorium jubilerskim, czyli zawieszce. Może być to jedna lub więcej zawieszek wedle naszego upodobania. Taka zawieszka powinna na pewno w jakiś sposób nadać charakter całej bransoletce. Najlepiej jeśli będzie zawierała jakiś motyw lub wzór który wyrazi nasz charakter, usposobienie czy chociażby hobby. Wybór jest ogromny, można kupić albo oryginalne zawieszki pandora albo nawet zrobić zawieszkę samemu. Tu raczej skupimy się na wykonaniu bransoletki z gotowej zawieszki. Najpierw należy ułożyć koraliki, szklane rurki i zawieszki naprzemiennie wzdłuż łańcuszka żeby stworzyć atrakcyjny wzór i taką kompozycję, jaka nam się podoba.

Koraliki będziemy mogli mocować pojedynczo lub tworzyć z nich szereg, poprzez nawinięcie na szpilkę lub drut i zakończenie odpowiednim oczkiem za pomocą szczypiec. Pojedyncze koraliki przewijamy drutem i skręcamy tworząc na końcu pętelki, które następnie będziemy przymocowywać do łańcuszka. Możemy to robić albo bezpośrednio, albo poprzez wykonanie z drutu małych ogniwek, które przekładamy przez wszystkie zawieszki i koraliki, po czym zamykamy przymocowując bezpośrednio do łańcuszka. Taką bransoletkę robi się niezwykle szybko i łatwo, a wszystkie potrzebne akcesoria można bez problemu kupić w sklepach internetowych. Modułowa bransoletka jest sposobem na odnowienie zwykłej srebrnej czy złotej bransoletki składającej się z samego łańcuszka i stanowi niezwykle atrakcyjną i oryginalną biżuterię.

Źródło inspiracji: www.pandora.net/pl-pl/explore/products/charms