Brwi są bardzo ważnym elementem makijażu oczu. Ładnie podkreślone brwi stanowią „ramę” dla oka, dlatego też łuk brwiowy powinien być idealnie wyprofilowany. Nie zapominaj więc ani o regulacji brwi, ani o ich pomalowaniu.

Cieniem czy kredką?

Jeśli masz rzadkie brwi, to najlepiej sprawdzi się kredka. Kredki nadają brwiom wyraźniejszy kształt, uzupełniają także wszelkie luki w konturze brwi. Dobrze zatemperowaną dorysowujesz pojedyncze włoski. Kreseczki dorysowuj szybkimi i delikatnymi ruchami. Po umalowaniu przeczesz włosy szczoteczką i utrwal żelem, aby się nie potargały.

WAŻNE – Nie rysuj na brwiach jednej grubej ciągłej linii!

Malując jedną grubą, ciągłą linię, uzyskasz jedynie nienaturalny wygląd.
Jeśli masz gęste brwi najlepiej malować je matowym cieniem. Maluj brwi płaskim pędzelkiem o sztucznym, sztywnym, ale zarazem delikatnym włosiu z odrobiną cienia – uzyskasz bardziej naturalny efekt.

Jaki kolor?

Im bliżej do naturalnego koloru, tym lepiej. Warto podkreślić naturalne piękno brwi.

Jasne brwi warto podkreślać kolorem:

  • brązowym,
  • piaskowym,
  • popielatym,
  • szarobrązowym,
  • albo szarym.

W przypadku jasnych włosów możesz wybrać o ton ciemniejsze kosmetyki do brwi, natomiast w przypadku ciemnych włosów – o ton jaśniejsze. Dziewczyny rudowłose najlepiej będą prezentować się w odcieniach brązu.

Jeśli Twoje brwi mają naturalnie ciemny kolor, zwykle wystarczy je przeczesać odżywką. Obecnie w drogeriach jest wiele gotowych zestawów z cieniami do malowania brwi. Z pewnością dobierzesz odpowiedni dla siebie kolor.