Projektanci nie dają się nam nudzić – kolejne sezony to nowe rozwiązania, niespodziewane wzory i nowe wersje ponadczasowych klasyków. Sprawdziliśmy, co w modzie piszczy i prezentujemy buty damskie na sezon wiosna-lato 2015. Top 5 trendów do każdej garderoby!

Ostre czubki – ostre obcasy

Sezon wiosna-lato 2015 to triumf wysokich szpilek ze spiczastymi noskami. Ponadczasowy wzór, nie zawsze komfortowy ale niesamowicie seksowny i zachwycający – w tym sezonie występuje głównie w wersji z odsłoniętą piętą, jedynie z podtrzymującym stopę paskiem. Rzecz jasna nie ma ograniczeń jeśli chodzi o kolor i fakturę wykończenia: i wysoki połysk i zamszowy mat, a nawet wężowa skóra są równie pożądane.

Color blocking

To również trend obecny już od kilku sezonów – kilka kontrastujących ze sobą kolorów, zestawionych w geometryczną mozaikę. Buty damskie wiosna-lato 2015 mają być kolorowe, rzucające się w oczy i zapadające w pamięć. Niezależnie od wysokości obcasu, fasonu i preferencji – kolorowe buty możesz kupować w ciemno!

Niebanalnie na płaskiej podeszwie

Buty na płaskiej podeszwie, w tym nieśmiertelne damskie buty Lacoste  – baleriny, od zawsze stały w opozycji do efektownych, wysokich obcasów. W tym jednak sezonie projektanci wykorzystali płaskie podeszwy w zupełnie innej wersji – na płaskich podeszwach stworzyli kunsztowne dzieła sztuki. Dlatego na wybiegach pojawiły się sandałki udekorowane frędzelkami, kokardkami, kryształkami i innymi aplikacjami. Jeśli nie czujesz się dobrze w wysokich obcasach, w sezonie wiosna-lato 2015 poczujesz się swobodnie.

Sznurki i rzemyki

Wraz z renesansem sandałów-gladiatorek, powróciła moda na sznurki i rzemyki, oplatające łydkę. Ażurowe konstrukcje, wijące się wokół stopy zestawiono jednak również z butami na wyższym obcasie. Buty damskie wiosna-lato 2015 bowiem mogą łączyć różne trendy i powinnyśmy z tego korzystać jak najczęściej!

Plecionki

Nie jest ważne, czy lubisz naturalne materiały, czy też jesteś zwolenniczką nowoczesnych rozwiązań – w tym roku wyplatane powierzchnie i plecione materiały pojawiały się we wszystkich wariantach: od łagodnego, brązowego zamszu przywodzącego na myśl obuwie letnie, po czarne włókna, stylizowane na włókno węglowe, inspirację futurystycznymi klimatami.

Tekst powstał we współpracy ze sklepem www.3buty.pl