Raz upalne, raz deszczowo kapryśne – tegoroczne lato sprawia, że ciężko utrzymać się przy jednej garderobie. Sprawdzamy, jakie fasony butów sprawdzą się idealnie na każdą pogodową ewentualność (i będą wyglądały bosko!).

Prysznicowe klapki

Pamiętasz legendarne klapki Kubota? Tego lata one i im podobne konstrukcje są jak najbardziej na topie. Klapki z płaską podeszwą i szerokim paskiem pojawiały się na pokazach Chloe, Dolce & Gabbana i u Lacoste. Ciekawie do tematu „prysznicowych” klapków podszedł dom Tommy Hilfiger, wykonując je z plecionki żywo przypominającej bransoletki przyjaźni – taka nutka etno w plażowym wydaniu.

Z ostrym noskiem

Odsłonięta pięta i ostry nosek – eleganckie buty na lato 2016 często pojawiały się właśnie w wersji ze spiczastym noskiem. I nie jest ważne, czy będą wzbogacone o dodatkowy pasek przez wierzch stopy (jak w kolekcji Proenza Schouler), czy będzie on oplatał kostkę i sięgał wyżej, w stronę łydki (jak u Salvatore Ferragamo i Dereka Lama). Warto wspomnieć, że takie sznurowania i tasiemki same w sobie są ciekawym trendem – pojawiały się przy (powracających już kolejny rok) gladiatorkach, ale i w szpilkach i platformach się takie dekoracje wokół kostki pojawiają. Jesteśmy na tak!

Trampki i tenisówki

Nie będzie chyba żadnym zaskoczeniem, że wciąż z uwielbieniem patrzymy na trampki, tenisówki i buty sportowe (lub usportowione). Spokojnie możesz nosić swoje Converse’y i Superstary: to wciąż modne, popularne buty. Jeśli jednak chciałabyś coś zmienić, wybierz model w jaskrawych kolorach bądź wzbogać swoje buty o kolorowe sznurówki – z takiego zabiegu skorzystał Alexander Wang i Tommy Hilfiger, zmieniając w ten sposób klasyczne białe buty w małe niebanalne dzieła sztuki.

Kolorowe baleriny

Nie znosisz obcasów? Wybierz baleriny, ale nie w kolorze nude. Projektanci sugerują, by na lato 2016 sięgnąć po baleriny z fikuśnymi dekoracjami. Może to być kwiatowy nadruk, kryształki czy wspomniana wcześniej oplatająca kostkę wstążka. Ważne, by buty miały w sobie to nieuchwytne coś, obok czego nie sposób przejść obojętnie. Trend poleca Prada, Dolce & Gabbana i Marc Jacobs!

Odważne platformy i obcasy

Ostatni proponowany przez nas trend to buty na platformie bądź na szpilce, obowiązkowo z dekoracją. Statement heels przewijały się przez większość letnich kolekcji, warto więc zwrócić szczególną uwagę na modele butów z dekorowanymi obcasami i platformami. Mogą to być nadruki, paski i przetłoczenia, bądź ćwieki i dekoracyjne aplikacje – ważne, żeby się działo!

Artykuł powstał we współpracy z www.buty360.pl