Nike Air Max szturmem podbiły rynek i zyskały szerokie grono oddanych wielbicieli. Oryginalny kształt i zróżnicowane fasony sprawiają, że każdy może znaleźć model odpowiedni dla własnych preferencji. Zmiany w świecie mody powodują, że przeznaczone do tej pory sportowe buty wyłącznie na siłownię, są chętnie wykorzystywane w codziennych stylizacjach. Dzięki temu Nike Air Max są jeszcze bardziej uniwersalne.

Wybór modelu

Duża popularność tego modelu sprawia, że można je spotkać naprawdę w wielu miejscach. Warto jednak wcześniej upewnić się, czy model, który nas interesuje, jest oryginalny. Niestety ciemną stroną mody na Air Maxy jest zalew rynku przez tanie podróbki tego obuwia, dlatego trzeba zachować czujność.

Obok tradycyjnych stacjonarnych sklepów, można je także kupić online, na przykład w sklepie internetowym YesSport, który oferuje Air Max w wielu kolorach i fasonach.

buty nike air max 90 mesh

Fenomen butów Nike Air Max

Nie ulega wątpliwości, że buty Air Max są prawdziwą ikoną swojej marki. Ideą było wyprodukowanie obuwia idealnego dla biegaczy. Ewolucja, jaką przeszły te buty sprawiła, że należą one obecnie głównie do lifestyle’owych propozycji. O sukcesie tych sneakersów zadecydowała przemyślana i nowoczesna technologia produkcji, zapewniająca użytkownikom maksymalną wygodę i komfort noszenia. Konstrukcja butów zapewnia optymalną amortyzację, odporność na ścieranie i zapewnienie dobrej przyczepności do podłoża. Prawdziwym jednak wyróżnikiem butów Air Max jest zastosowanie poduszki gazowej, zamiast innych materiałów amortyzujących.

Ważnym czynnikiem, który zadecydował o ich popularności był także innowacyjny i efektowny design oraz różnorodność pod względem kolorystycznym i stylistycznym.

damskie nike air

Przykładowe stylizacje

Nike Air Max są na tyle uniwersalne, że można je zestawiać z naprawdę różnymi dodatkami i ubraniami. Chociaż najbardziej naturalne jest ich połączenie z dresem czy legginsami na siłownię, to świetnie sprawdzają się także w niesportowych propozycjach. Air Maxy są często widywane w przestrzeni miejskiej jako element casualowej stylizacji, a nawet do pracy w biurze, o ile pozwala na to obowiązujący dress code.

Rewelacyjnie sprawdzą się szmizjerki połączone z tym modelem butów – będziesz wyglądać kobieco i nowocześnie.

Buty Air Max, chociaż początkowo były skierowane do sportowców, są chętnie użytkowane w codziennych stylizacjach. Ich atutem jest duża wygoda użytkowania i zróżnicowany wybór modeli. Przy ich zakupie warto sprawdzić dobrze sprzedawcę, aby mieć pewność, że para butów, którą chcesz kupić, jest na pewno oryginalna. Tylko wtedy będziesz mogła się cieszyć komfortem, który zapewniają stopom te sneakersy.