Praca zawodowa, wychowanie dzieci, wyprowadzanie psa, wykonywanie codziennych domowych obowiązków, a od czasu do czasu – usterki, którym trzeba stawić czoła. Jak w takim natłoku zajęć znaleźć czas dla siebie, swoich przyjaciół i drobnych przyjemności? Aby utrzymać ciało i umysł w dobrej kondycji, a tym samym móc normalnie funkcjonować, każdy potrzebuje chwili wytchnienia i odpoczynku. Dlatego czasem warto przyznać, że nadmiar obowiązków lub spraw do załatwienia przekracza nasze możliwości, i wezwać profesjonalną pomoc.

Awarie i usterki – samodzielna naprawa nie zawsze się opłaca

Prostą usterkę zazwyczaj możemy naprawić samodzielnie, jeżeli posiadamy podstawowe umiejętności i wiedzę w danej dziedzinie. Pomocne okazuje się często skorzystanie z instrukcji obsługi urządzenia lub wyszukanie porad w internecie. Trzeba również pamiętać, że podejmując się własnoręcznej naprawy, musimy zadbać o zachowanie bezpieczeństwa, czyli np. odłączyć sprzęt od zasilania, wyłączyć bezpiecznik, odciąć dopływ wody czy gazu.

Jeżeli jednak jesteśmy do końca pewni, co spowodowało awarię ani czy potrafimy to naprawić, lepiej poprzestać na podstawowych czynnościach, takich jak odłączenie zasilania czy zakręcenie wody, i od razu skonsultować się z fachowcem. W niektórych przypadkach może się okazać, że usterka nie jest aż tak zaawansowana, jak nam się wydaje: wówczas fachowiec może ocenić sytuację na podstawie naszego opisu i poinstruować nas, jak możemy rozwiązać problem samodzielnie. Często jednak nieodzowna będzie profesjonalna naprawa, która w ostatecznym rozrachunku okaże się mniej kosztowna niż samodzielne kombinowanie, mogące pogorszyć sytuację.

Dbaj o konserwację i serwisowanie sprzętów

Aby wszystkie nasze domowe sprzęty służyły nam jak najdłużej, należy odpowiednio o nie dbać. Warto zatem przestrzegać zaleceń producentów i systematycznie przeprowadzać konserwację, jeżeli istnieje taka potrzeba. Niekiedy możemy zrobić to sami lub skorzystać z gwarancji – w przeciwnym wypadku również warto znaleźć renomowany serwis.

Nie musisz wszystkiego sprzątać samodzielnie

Odkurzanie i mycie okien jednych może relaksować, dla innych zaś stanowi zło konieczne. Może zatem należy oddelegować to zadanie na kogoś innego? Wprawdzie wielu osobom zatrudnianie „pani od sprzątania” wciąż wydaje się zbędnym wydatkiem, jednak warto spojrzeć na to z innej strony: pod kątem zaoszczędzonego czasu, który możemy przeznaczyć na pracę, zdobywanie nowych kwalifikacji czy pielęgnowanie relacji z własną rodziną. Wtedy zatrudnienie pomocy do sprzątania może okazać się bardzo dobrą inwestycją.

Gdzie znaleźć sprawdzonych fachowców?

Szukając specjalistów z dowolnej branży, najlepiej zasięgnąć języka wśród przyjaciół i rodziny – fachowiec z polecenia to zawsze mniej ryzykowna opcja niż ktoś przypadkowy i zupełnie nieznany. Jeśli zaś nie mamy takiej możliwości, warto skorzystać z portalu Blisco, za pośrednictwem którego możemy szybko zamówić naprawę lub inną usługę. Zaletą Blisco jest nie tylko brak konieczności rejestracji, logowania i wnoszenia dodatkowych opłat, lecz również fakt, że portal przykłada dużą wagę do doświadczenia i kwalifikacji fachowców, z którymi współpracuje. Zgłaszając awarię czy zamawiając sprzątanie lub montaż, możemy więc być pewni, że Blisco przyśle do nas rzetelnego i sprawdzonego wykonawcę.