Minimalizm i elegancja stały się motywem przewodnim najnowszej kolekcji Caterina AW 2014/15. Co można znaleźć w jesienno-zimowej odsłonie Caterina?

Włoskie tkaniny – polski design

Marka Caterina jest na polskim rynku obecna od ponad 20 lat. To doświadczenie przekłada się na kolejne kolekcje marki, promujące kunszt polskich designerów. Najnowsza kolekcja to ukłon w stronę prostych, geometrycznych form. Projektanci marki Caterina postawili na wygodę, bez przesadnej ornamentyki. Stąd właśnie w kolekcji Caterina AW 2014/15 dużo jest modeli opartych o kształt trójkąta i jego odwróconej wersji. Klasyczne, ale nowocześnie podane kroje sprawiają, że poszczególne stroje łatwo się łączy, tworząc ciekawe, eleganckie stylizacje. Co ciekawe, klasyczne kroje są tutaj przeplatane w niebanalnych kompozycjach – na przykład ołówkowe spódniczki i spodnie z żakietami bądź dzianinowymi kardiganami i swetrami.

Dzianina i dżersej

Dzianiny i dżerseje zawojowały najnowszą kolekcję Caterina. Znajdziesz je nie tylko w postaci bluzek i swetrów – pojawiają się także w sukienkach, spodniach, przejściowych płaszczach czy szalikach. W kolekcji jesień-zima 2014 zaproponowano zarówno moherowe przędze o klasycznym splocie warkocza, ale też gładkie kaszmiry, wełnę merino i cienkie przędze wiskozowe. Wszystko z najwyższej klasy włoskich materiałów, gwarantujących najwyższą jakość, komfort termiczny i wygodę.

Dla fanek luksusu – futra

Futra to luksusowe elementy kolekcji Caterina AW 2014/15. Norki, którymi projektanci wykończyli płaszcze, pojawiły się w 2 tonacjach – szaro-srebrzystym i w klasycznym brązie. Dodatkowo w kolekcji pojawiły się futrzane kołnierze z futra jenota, świetnie łączące się z płaszczami i dzianinami.

Ciemna zieleń i fiolet

Kolorami tej kolekcji jest ciemna zieleń i fiolet. Elegancka ciemna zieleń doskonale wygląda w połączeniu z szarościami. Natomiast dla odważniejszych pań projektanci udostępnili kreacje w elektryzującym fiolecie. Nie zabrakło przy tym kolorów bardziej uniwersalnych, jak czarny, szary, beżowy, fango czy granat – a nawet pastelowy róż i niebieski!

Sesja zdjęciowa:
zdjęcia: Adam Pluciński / MOVE
modelka: Justyna Stolarczyk / Model +
stylizacja: Marta Kalinowska
włosy: Rafał Żurek / Metaluna
makijaż: Sylwia Rakowska / Van Dorsen Talents
produkcja: VAN DORSEN TALENTS