Najnowsza kolekcja marki Caterina to owoc mieszanki idei zaczerpniętych z przeszłości z najnowszymi, wynikającymi z możliwości technologicznych oraz potrzeb współczesnej kobiety. Klasyczne, sexy sukienki, geometryczne formy, żakiety typu Chanel, neopren, siatki o wielkich oczkach, lejące dżerseje, formy typu oversize – to wynik sięgania do tradycji i zarazem czerpania z możliwości XXI wieku.

Kolory.

Przeważają jasne i świetliste: cytrynowy, jasny niebieski, złocisty beż i lila. Pojawią się ostre barwy lata: fuksja, pomarańcz i kobalt. Nie zabraknie stonowanych, zimnych beży i klasycznej czerni oraz mocno eksponowanego granatu. Lato 2015 to również eksplozja bieli. Gdzieniegdzie błyśnie złoto.

Tkaniny.

Ich dobór to podstawa, gdyż one tworzą charakter i ducha kolekcji. Sezon letni narzuca tkaniny przewiewne i oddychające, dlatego też spotkamy dużo bawełny i jej mieszanki. Ponadto pojawią się wiskozy, jedwabie i trochę lnu. Zobaczymy naturalne skóry ale również neopren i inne nowoczesne poliestry, tkaniny dwustronne oraz siatki. Szerokie spektrum możliwości 2015 roku.

Dzianiny.

Uzupełniają kolekcję, choć jest ich tak dużo, ze stanowią odrębny dział. Pojawi się różnorodność splotów, grubości i tekstur. Nadal mocnym trendem są ażury. Zobaczymy sporo przędz wymieszanych z delikatną nitką lureksową.

Detale.

W tym sezonie są stosunkowo mało widoczne. Wynika to z ducha minimalizmu, który powszechnie zapanował . Płaszcze i kardigany zostały w większości pozbawione zapięć a te, które istnieją w znacznej mierze są ukryte. Zniknęły również kieszenie, które najczęściej zostały pracowicie pochowane. Najsilniej reprezentowane są suwaki błyskawiczne, które spełniają swoją użytkową funkcję, bądź pojawiają się jako ozdoby. W charakterze wykończeń zobaczymy delikatne stębnówki i taśmy okalające brzegi. Guziki najczęściej zostały zastąpione przez napy i ręcznie przyszywane zatrzaski.

Akcesoria.

Buty w tym sezonie tworzą kolorowy kalejdoskop. Pojawią się szpilki w wielu barwach, baletki ze złocistej, tłoczonej skóry i złote tenisówki na grubej, białej podeszwie. Torebki, podobnie jak buty, stanowią uzupełnienie kolekcji. Na ich charakter wpływa stylistyka proponowanych kreacji – dlatego też zobaczymy bogatą ofertę modeli zarówno bardzo eleganckich jak i mających charakter niezobowiązujący (casual).

Najnowsza kolekcja marki Caterina dostępna jest już we wszystkich salonach stacjonarnych oraz sklepie internetowym www.sklep.caterina.pl

Sesja zdjęciowa
Zdjęcia: Adam Pluciński
Modelka: Justyna Stolarczyk
Makijaż: Patrycja Dobrzeniecka
Fryzury: Piotr Wasinski
Stylizacja: Marta Kalinowska
Produkcja: VAN DORSEN TALENTS