Cera naczynkowa jest trudna w pielęgnacji. Bardzo często reaguje rumieniem bądź podrażnieniem na zmiany temperatury oraz kremy.

Niestety zima jest nieprzyjazna dla cery naczynkowej. Poddawana jest ona wówczas dużym wahaniom temperatury otoczenia. Pod wpływem zmian temperatury naczynka się nadwyrężają – kurczą się i rozszerzają, a jeśli są kruche – pękają.

Jak zimą dbać o cerę naczynkową?

Przede wszystkim powinnaś szukać kosmetyków z witaminami C, K i PP oraz z wyciągami roślinnymi, które wzmacniają naczynka (oczar wirginijski, kasztanowiec, miłorząb japoński, arnika górska). Stosując kremy zwracaj uwagę, by ich skład był wolny od drażniących czynników.

WAŻNE!
Czytaj skład kosmetyków! Składniki wymienione jako pierwsze, w danym produkcie, występują w największym stężeniu.

Zimowe kremy dla cery naczynkowej

Zimowe kremy dla cery naczynkowej powinny być gęste i bardziej odżywcze, aby na skórze utworzyć warstwę ochronną przed wiatrem i mrozem.

Pamiętaj także o ochronie UV – słońce pogarsza stan naczynek. Dlatego dobrze, jeśli twój krem na dzień będzie miał SPF 10–15, a na zimowe wyjazdy zabierz też klasyczny preparat przeciwsłoneczny z SPF 30.

Na noc wybieraj kremy regenerujące i wyciszające zaczerwienienia, o lżejszej konsystencji. Zalecane są kremy z pantenolem, witaminą E i alantoiną.

Naczynka krwionośne wymagają także wzmocnienia od środka. Najlepiej zażywaj witaminę C oraz rutynę równocześnie. Witamina C poprawia ukrwienie skóry i bierze udział w syntezie kolagenu, natomiast rutyna uelastycznia naczynka krwionośne.