Masz cerę tłustą, trądzikową? Martwisz się jak Twoja skóra poradzi sobie zimą? Zimą cera trądzikowa paradoksalnie bardziej się przetłuszcza, a na krostkach drażnionych szalikami i golfami łatwo rozwijają się stany zapalne. Zimą skóra aż prosi się o dodatkową ochronę. Ważne więc byś dobrała odpowiedni krem. Pielęgnacja cery trądzikowej nie jest łatwa, ale przy przestrzeganiu pewnych zasad na pewno zakończy się sukcesem.

Jaki krem do twarzy?

Krem do pielęgnacji skóry zimą powinien nie tylko natłuszczać, ale również odżywiać skórę dostarczając niezbędne składniki, nawilżać ją oraz regenerować.

Dla cery trądzikowej wybieraj kremy półtłuste. Kremy półtłuste imitują naturalną barierę hydrolipidową, dlatego skóra jest lepiej chroniona. Ich skład jest tak skonstruowany, by nie podrażniać skóry i dodatkowo jej nie przetłuszczać. Pielęgnuj twarz rano i wieczorem. W ten sposób wzmocnisz płaszcz hydrolipidowy, a dzięki temu skóra będzie o wiele bardziej odporna na niskie temperatury. Na noc nakładaj na twarz krem nawilżający.

WAŻNE!
Zimą, wychodząc na zewnątrz, nigdy nie nakładaj kremu nawilżającego na twarz!

37.50
Pharmaceris T SEBOMATT MOISTATIC KREM NAWILŻAJĄCY NA DZIEŃ I NOC 50ml

Na zimę stosuj krem z filtrem UV

Zimą mało kto sięga po produkty chroniące przed szkodliwym promieniowaniem UV. A to błąd! Cera trądzikowa źle znosi kontakt ze słońcem! Cera trądzikowa pod wpływem promieni UV wytwarza zwiększoną ilość lipidów, co w połączeniu z niskimi temperaturami powoduje jej znaczne przetłuszczenie. Zatem krem ochronny na zimę powinien zawierać odpowiednio wysokie filtry UV. Chmury nie są w stanie zablokować promieniowania UVA, które sprzyja powstawaniu zmarszczek.

Pytając w aptece o dobry krem na zimę, nie zapomnij upewnić się, czy w jego formule zawarte są wysokie filtry UV