Zdarza się, że kobieta, mimo iż od dłuższego czasu pragnie dokonać zmian w swoim wyglądzie, a dokładnie w kolorze włosów, obawia się podejść do tego z pewnością siebie. Nic w tym dziwnego, ponieważ koloryzacja – nawet gdy jest delikatna – stanowi niebezpieczeństwo dla kondycji włosa, a dodatkowo może pogorszyć dotychczasową fryzurę. Na pomoc niezdecydowanym kobietom przychodzi naturalnie rozjaśniający szampon do włosów – Casting Sunkiss L’Oreal Paris.

Pielęgnacja włosów blond

Włosy blond, które są z natury w takim odcieniu, mają to do siebie, że z czasem i wiekiem stają się ciemniejsze. Tracą bowiem blask, jasność oraz lekkość połysku. Na taką zależność wpływają również pory roku – w zimie blond jest ciemny, a latem – poprzez wpływ promieni słonecznych – staje się naturalnie rozjaśniony. Niektórym to nie przeszkadza, jednak inne kobiety chciałyby zachować jasny blond przez cały czas. Niezbędna ku temu jest specjalna pielęgnacja bazująca przede wszystkim na szamponach oraz odżywkach przeznaczonych do blond włosów, ale i na innych produktach. Jednym z nich są kosmetyki, które wydobywają utracony blask, np. szampon rozjaśniający Casting Sunkiss L’Oreal Paris.

Jak działa szampon rozjaśniający?

Szampony albo żele, które pomagają wydobyć blask włosów blond, działają przede wszystkim naturalnie i stopniowo. W swoim składzie nie posiadają amoniaku, ani innych sztucznych barwników. Tym samym cechują się pozytywnym i bezpiecznym wpływem na kondycję włosa. Przez to, że nie posiadają drażniących składników, nie dokonują natychmiastowych i trudno pozbywalnych efektów, ale wymagają wielokrotnego zastosowania, aby był on widoczny i utrzymał się na długo.

Dzięki takiemu działaniu szampony rozjaśniające nie pozostawiają odrostów, a rozjaśnione refleksy przenikają naturalnie pośród wszystkich kosmyków włosów. Dodatkową zaletą takich szamponów jest fakt, iż można kontrolować stopień rozjaśnienia poprzez długość trzymania go na włosach oraz liczbę powtórzeń jego aplikacji.

Rozjaśniacz do włosów a szampon rozjaśniający to nie kosmetyczne synonimy!

Specyfikę szamponu rozjaśniającego poznałaś wyżej. Podsumowując, szampon nie niszczy włosów, ale przy pomocy naturalnie rozjaśniających składników wpływa na to, że włosy stają się jaśniejsze. Rozjaśniacz z kolei również ma na celu utlenienie włosów, jednak odbywa się to w inny sposób i na innych zasadach. Rozjaśniacz niestety bardzo szybko i w widoczny sposób niszczy włosy. Jeżeli zatem tuż przed koloryzacją są one uszkodzone, najpierw je zregeneruj, gdyż silne rozjaśnienie może nie tyle pogorszyć ich dotychczasowy stan, co nawet doprowadzić do ich utraty. Dlaczego tak jest? Otóż utleniacze nie bazują na naturalnych składnikach, ale na silnie utleniających, np. na amoniaku.  Nawet jednorazowe rozjaśnienie włosów może pogorszyć ich stan. Co prawda, niekiedy konieczne jest jego zastosowanie, ponieważ zwykłe rozjaśniające żele dedykowane są włosom blond, zatem u brunetek nie wprowadzą żadnych zmian. Jeżeli już musisz zastosować rozjaśniacz, zrób to z uwagą oraz z pomocą profesjonalnych fryzjerów.

Casting Sunkiss L’Oreal Paris – muśnięcie słońca nawet w zimowe dni

Włosy blond ciemnieją w zimie oraz wraz z wiekiem. Tracą swój połysk i blask. Dlatego też ich pielęgnacja powinna bazować na kosmetykach dedykowanych właśnie blond włosom. Produkty niezbędne do zachowania tej troski stworzyła marka kosmetyczna L’Oreal Paris. Żel rozjaśniający Casting Sunkiss to nieszkodliwy kosmetyk, który stopniowo nadaje włosom blask i połysk. Jego zaletą jest to, że aplikując kosmetyk na włosy, to Ty decydujesz gdzie oraz z jakim stopniem nasilenia będą one rozjaśnione. Dodatkowym pozytywem produktu jest jego odżywczy skład. Nie bazuje on na silnych szkodliwych substancjach utleniających, ale naturalnych oraz pielęgnacyjnych. Jednym z nich jest olejek kameliowy o działaniu wygładzającym i czyniącym włos miękkim.