Obrazy, które wydrukowano na płótnie, to obecnie jedne z najpopularniejszych w naszym kraju ozdób naściennych. Trudno wszak dziwić się temu, skoro stworzono je z wielką dbałością o detale, nie kosztują wiele, są szalenie praktyczne, ponadto zaś sprawiają, że pomieszczenie zmienia się nie do poznania…

Właśnie w okresie przedwiośnia, kiedy to zaczynamy myśleć o tym, jak udekorować przestrzenie w naszym domu lub mieszkaniu, by stworzyć w nich pełen ciepła i rodzinnej atmosfery klimat, a jednocześnie sprawić, by stały się one prawdziwymi oazami piękna, przychodzą nam na myśl obrazy drukowane na płótnie. Na szczęście modeli do wyboru s tu tysiące, każdemu zatem uda się odnaleźć dla siebie ten, który będzie go satysfakcjonował w stu procentach!

Co jest dziś modne?

Oczywiście w świecie aranżacji wnętrz (a więc i obrazów na płótnie), mamy do czynienia z różnego typu modami i trendami. Co zatem jest popularne dziś? Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na to, jaką kolorystykę zastosować, musi być ona bowiem odpowiednio dobrana do całości pomieszczenia. w przeciwnym razie efekt kiczu mielibyśmy wręcz murowany, a przecież chcemy ozdobić przestrzeń z wielka dbałością o szczegóły, stylowo i niebanalnie. Nie musimy zapewne dodawać, że wszelkie naścienne dekoracje powinniśmy także dobierać do stylu panujące w pomieszczeniu. Na szczęście jednak dziś bez problemu znajdziemy wzór idealnie komponujący się w pomieszczeniu urządzonym w stylu vintage, pasujący wspaniale do klimatów glamour, rustykalnych, prowansalskich, loftowych, industrialnych czy boho. Dla każdego znajdzie się coś ciekawego – na pewno ta właśnie dewiza przyświecała projektantom tego typu naściennych ozdób podczas zasiadania przez nich do pracy.

Gdybyśmy mieli nieco przybliżyć najnowsze trendy, przede wszystkim wspomnieć musimy o tym, iż w aranżacji przestrzeni szalenie modna staje się personalizacja. Co to oznacza? Że kupujący wybierają te obrazy drukowane na płótnie, których printy związane są z ich zainteresowaniami, zajęciami, pasjami czy hobby.

Nie jest dziś o to trudno, bowiem bez problemu znajdziemy na przykład dzieła przedstawiające konie w biegu, stare samochody, nowoczesne motocykle, łuki oraz strzały, piłkarzy na murawie czy też słodkie wypieki – każdy znajdzie dla siebie coś, co jest z nim bezpośrednio związane. tego typu ozdabianie przestrzeni jest dziś jak najbardziej na topie!

obrazy drukowane na plotnie fototap pl

Obrazy na płótnie – w jakich wnętrzach je zastosować?

Z całą pewnością warto postawić właśnie na nie, kiedy zdecydujemy się na przeprowadzenie metamorfozy w sypialni. To pomieszczenie bowiem zasługuje na specjalne traktowanie, w końcu spędzamy w nim około jednej trzeciej naszego życia. Pamiętajmy zatem o tym, by było o no udekorowane z wielką dbałością o detale, bowiem ozdoby naścienne są tu nawet ważniejsze niż same meble, które jak najbardziej mogą pozostać proste, nieskomplikowane i minimalistyczne.

Obrazy na płótnie są także przychodzącymi od razu na myśl dekoracjami, gdy w grę wchodzą nasze pokoje dzienne. Te pomieszczenia bowiem mają charakter w dużej mierze reprezentacyjny (to w nich przywykliśmy przyjmować gości), tutaj tez odpoczywamy i relaksujemy się wieczorami w rodzinnym gronie, w tym przypadku zatem także ściany wymagają odpowiedniego traktowania.

Warto udekorować też obrazem wizytówkę naszego mieszkania lub domu, czyli przedpokój. Pamiętajmy, by ze szczególna pieczołowitością wybierać model przeznaczony do tej właśnie przestrzeni, bowiem będzie to dekoracja, którą widzimy przy wychodzeniu z domu jako ostatnią, zaś jako pierwsza wówczas, gdy do niego wracamy. Na pewno  nie możemy pozwolić sobie tu na bylejakość!

Obrazy drukowane na płótnie to też przysłowiowy strzał w dziesiątkę, kiedy myślimy o przestrzeniach kuchennych. Tutaj rewelacyjnie sprawdzają się przed e wszystkim motywy związane z kulinariami – parująca kawa w filiżance jako główny element dekoracji naścienne, słodkie wypieki, kolorowe warzywa i owoce czy też pięknie ułożone w koszyku pieczywo – dzięki temu nabieramy jeszcze większego apetytu na te potrawy, które w kuchni pieczołowici przygotowujemy.

Obrazy na płótnie to jednak nie tylko pomysł na dekorację domu czy mieszkania, bardzo często spotyka się je bowiem także w salonach SPA, fryzjerskich i kosmetycznych, w ekskluzywnych butikach, biurach i siedzibach firm. z całą pewnością możemy zatem stwierdzić, że są to ozdoby szalenie uniwersalne. Niechże dzięki nim wiosenne metamorfozy różnego typu przestrzeni staną się faktem! Szukasz inspiracji? Interesujące propozycje obrazów znajdziesz na https://www.fototap.pl.