Czy można zmienić kolor swojej czupryny na jeden dzień (lub kilka)? I to bez szkody dla kosmyków? Okazuje się, że tak. Z pomocą przychodzi zmywalna farba do włosów, dzięki której w poniedziałek możesz być blondynką, we wtorek mieć na głowie wściekły róż, a w środę – czerń. Ten kosmetyk to prawdziwy hit!

Jeszcze kilkanaście lat temu panie, szczególnie te młode, chcąc mieć kolorowe włosy bądź chociaż pasma stosowały różne domowe sposoby. Przykładowo barwiły włosy zwykłą bibułą, co nie było ani łatwe, ani nie dawało jakichś rewelacyjnych efektów i w sumie sprawdzało się jedynie u jasnych blondynek. Teraz na rynku kosmetycznym jest coś takiego jak zmywalna farba do włosów. Dzięki niej niemalże codziennie możemy zmieniać odcień swojej czupryny i to bez żadnej szkody dla kosmyków. Nie ma co się dziwić, że specyfik ten pokochały panie (i nie tylko) na całym świecie.

Nowy kolor na imprezę? To nie problem

Zmywalna farba do włosów to rewelacyjny pomysł na imprezowy look. Dzięki kosmetykowi można w kilka chwil zmienić się nie do poznania i zaskoczyć swoich znajomych kompletnie odmienionym wyglądem. Jest to też okazja do eksperymentowania nawet z intensywnymi odcieniami. Zmywalne farby mają bowiem niezliczoną ilość odcieni – od tych naturalnych i klasycznych po zupełnie szalone róże, fiolety, a nawet zielenie czy błękity. Jeśli ktoś chce, może zrobić każde pasmo w innym kolorze!

Można także sprawdzić, w jakim kolorze nam do twarzy

Myślisz o zmianie koloru włosów, ale się boisz? Nie wiesz, czy dobrze będziesz wyglądać w jaśniejszych, czy ciemniejszych włosach, a może masz w ogóle ochotę na jakiś niespotykany odcień, jednak obawiasz się, że zamiast oryginalnie będziesz wyglądać śmiesznie? I tu na ratunek przychodzi zmywalna farba do włosów. Dzięki niej możemy bez obaw sprawdzać różne odcienie i zweryfikować, czy faktycznie do nas pasuje, czy lepiej jednak zdecydować się na coś innego.

Taka farba to także rozwiązanie dla nastolatek, które często nie mogą sobie jeszcze pozwolić na trwałą koloryzację, a chciałyby chociaż weekendami coś zmienić na głowie.

Po jednym lub kilku myciach nie ma śladu po kolorze

Zmywalna farba do włosów z reguły stosowana jest w domu. Łatwo się ją nakłada, marka L’oreal ma w swojej ofercie nawet specyfik w sprayu, by jeszcze łatwiej można było go nakładać na kosmyki. Do wyboru są produkty, które zmywają się już po jednym lub po kilku myciach – tu w zależności od potrzeb i ochoty.