Zastanawiasz się jaka powinna być chemia gospodarcza służąca do sprzątania domu? Przeczytaj artykuł, aby wiedzieć na jakie cechy zwracać uwagę!

Znajdź zapach dla siebie

Każdy lubi gdy jego dom po posprzątaniu nie tylko lśni, ale także pięknie pachnie. Nie jest jednak łatwo dobrać zapach idealny dla siebie. Bardzo często środki chemiczne do sprzątania mają ostre i sztuczne zapachy, które zamiast wywoływać uczucie świeżości, zachęcają nas do ponownego wietrzenia pomieszczeń. Zwróć uwagę na zapach, który wybierasz i zapamiętaj go. Ułatwi to późniejsze zakupy. Pod względem aromatów na rynku wyróżnia się chemia włoska. Poszukując środków dla siebie, pamiętaj by przejrzeć jej ofertę.

article thumb2

Skuteczność ponad cenę

Postaw na skuteczność i wydajność. Nie ma znaczenia niska cena, jeśli musisz użyć trzy razy więcej produktu od jego droższego odpowiednika. W ostatecznym rozrachunku wydasz nawet więcej. Dobra chemia gospodarcza charakteryzuje się wydajnością. Możesz użyć mało produktu a i tak uzyskasz zamierzony efekt. Zwróć uwagę na dawkowanie opisane na opakowaniu i sprawdź jego skuteczność. Jeżeli dane się pokryją, na pewno zatrzymasz u siebie ten produkt na dłużej. Bardziej wydajny środek jest też ekologiczny, ponieważ do jego dystrybucji potrzebne będzie mniejsze opakowanie. Chemia sprowadzana z zachodu znana jest ze swojej skuteczności. Zapoznaj się z ofertą włoskiej marki Felce Azurra znanej na całym świecie.

Świadomy konsument

Wybieraj świadomie i postaw na produkty, które nie były testowane na zwierzętach. Zwróć uwagę na stosunek marki do problemów ekologicznych – na przykład czy ich opakowania pochodzą z recyklingu. Nasze małe wybory mają wpływ na kształtowanie się rynku. Czytaj składy: na początku będzie to trudne, ale po pewnym czasie będziesz w stanie rozróżnić naturalne komponenty i wybrać bardziej ekologiczny produkt.

Czasem więcej znaczy lepiej

Na domowej półce z chemią gospodarczą powinny znaleźć się różnorodne produkty. Nie da się wyczyścić wszystkiego jednym uniwersalnym środkiem. Drewno potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji, delikatne powierzchnie zniszczą się, gdy użyjemy zbyt mocnego środka, a mocne zabrudzenia nie zejdą, gdy użyjemy łagodnego preparatu. Okap, grill i piekarnik będą potrzebowały odtłuszczacza, a łazienka odkażacza. Inny preparat powinniśmy wybrać do prania białego, a inny do kolorów. Im więcej będziesz mieć pomocników, tym łatwiej uporasz się z brudem i będziesz mieć więcej energii do dalszych porządków. Nie przejmuj się więc jeśli Twoja półka na chemię gospodarczą pęka w szwach. To znak, że robisz to dobrze.

Jeśli masz skórę podatną na podrażnienia

Wybierając chemię gospodarczą weź pod uwagę to, czy Ty lub ktoś z twoich domowników jest alergikiem. Jeśli tak, sprawdź czy wybrany środek był testowany pod kątem podrażniania wrażliwej skóry. Postaw na preparaty hipoalergiczne i dezynfekujące. Pamiętaj, że w takim wypadku dbanie o czystość jest jeszcze ważniejsze.

Wybierając dobrą chemię gospodarczą oszczędzamy czas poświęcony na sprzątanie, sprawia nam ono więcej satysfakcji i dłużej możemy cieszyć się z jego efektów. Korzystamy z niej codziennie, więc wybierajmy ją odpowiedzialnie, nie zapominając o własnej wygodzie i preferencjach zapachowych.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj