Od miesięcy a nawet lat walczysz z cellulitem i coraz częściej wydaje Ci się że to walka z wiatrakami? Wystarczy że tylko na chwilę „odpuścisz” ćwiczeniom, diecie, pielęgnacji ciała i od razu widzisz że cellulit wraca jak bumerang? Nawet jeśli wydaje Ci się że walka już jest przegrana a Ty stoisz na przegranej pozycji – daj sobie jeszcze jedną szansę – i wypróbuj body wrapping – sprawdzony i cieszący się w SPA i salonach urody  coraz większą popularnością zabieg do walki z niedoskonałościami ciała.

Wiele salonów piękności, mających w swojej ofercie Body Wrapping, powinno udzielić nam wyczerpującej informacji nie tylko na temat samej oferty ale przede wszystkim o przeznaczeniu i możliwościach jakie daje nam antycellulitowe owijanie ciała.

Czy wiesz ile jest typów Body Wrapingu?

W zasadzie jest ich trzy i każdy z nich kładzie silny nacisk na nawilżenie, regenerację i poprawienie kondycji skóry. Aczkolwiek, najważniejsze cechy każdego z poszczególnych typów są zaskakująco różne. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Owijanie dla przyjemności

Ten typ zabiegu to nic innego jak połączenie relaksu z zabiegami kosmetycznymi. Kameralny pokój, aromatyczne świece, spokojna muzyka, a Ty obandażowana i zawinięta w ciepły koc spokojnie czerpiesz korzyści jakie daje Ci wsmarowany wcześniej w ciało specyfik. Co to może być?

Gama jest szeroka. Od leczniczego błota, przez krem, zdrowotne olejki i apetyczną czekoladę. Ten typ body wrappingu nastawiony jest głównie na spędzenie kilku miłych chwil, odstresowaniu siebie i ciała a przy okazji jego odżywienie.

Chcesz stracić kilka centymetrów z niechcianych boczków, ud czy brzucha?

W takim razie Dehydration Body Wrapping, czyli zabieg odwadniający jest właśnie dla Ciebie. Niestety spora część z nas, najczęściej na skutek złej, bogatej w sól dietę ma tendencję do gromadzenia wody w organizmie. Zabieg ten pozwala pozbyć się nadmiaru wody z organizmu i tym samym pozbyć się wrażenia bycia „wiecznie zapuchniętej”. Zapewne po takim zabiegu wskazówka wagi drgnie w dół, ale spokojnie, to głównie za sprawą utraty wody. Działanie jest porównywalne do połączenia sporej dawki ćwiczeń z efektem jaki daje sauna. Rezultaty zwykle są widoczne od razu i trwają 2-3 dni.

Nie zapomnij jednak zapytać w gabinecie jakie mają dostępne metody odwadniającego body wrappingu, jak należy postępować po samym zabiegu aby przedłużyć jego trwałość i przede wszystkim długo utrzymują się efekty konkretnego bandażowania.

Działanie podobne, ale zgoła odmienne ma Hydration Body Wrapping, czyli zabieg nawadniający. Po pierwsze praca układu limfatycznego jest wspomagana przez usunięcie nagromadzonych w organizmie toksyn. Ten rodzaj owijania stymuluje proces nazywany drenażem limfatycznym, gdzie toksyny i kwasy tłuszczowe z komórek są uwalniane do naczyń włosowatych. Naczynia te mają za zadanie wymianę gazów, składników pokarmowych i zbędnych produktów przemiany materii między krwią a tkanką.

Przy tego typu zabiegu należy pamiętać o piciu dużej ilości wody zarówno przed jak i po samym zabiegu (ok 2 litrów). Pozwoli to na jeszcze szybsze wypłukanie toksyn. Ten rodzaj body wrappingu pomaga usunąć nadmiar toksyn nie tylko poprzez opróżnienie, ale również poprzez pot wydzielany przez pory skóry

Postępując zgodnie ze wskazówkami udzielonymi w gabinecie SPA po nawadniającym zabiegu body wrapping możesz zauważyć kilka centymetrów mniej w obwodzie ale dopiero 1-2 dni po zabiegu. Są one widoczne zwłaszcza w miejscach, gdzie tłuszcz został najbardziej skumulowany, czyli na biodrach, udach, brzuchu i pośladkach.

A co jeśli nie centymetrów nie ubywa?

Zwróć proszę uwagę na to, że im więcej posiadasz zbędnych kilogramów, tym efekty będą bardziej zauważalne.

W zależności od tego, jaki typ zabiegu body wrapping wybierzesz, oczekiwane efekty utraty wagi bądź centymetrów w obwodzie mogą być początkowo niewielkie lub wręcz niezauważalne. Nie przejmuj się tym zbytnio. Jak na wszystko, również i na to potrzeba czasu i często należy skorzystać z wymaganej serii zabiegów. Idealnie byłoby również wprowadzić je na stałe w grafik dbania o ciało. Mimo, że rezultaty przedstawionych typów body wrappingu na różne osoby mogą działać inaczej, to jednak zawsze po uwolnieniu toksyn z organizmu możemy spodziewać się widocznych efektów poprawy wyglądu skóry i zmniejszeniu obwodu ciała chociażby poprzez jej ujędrnienie.

Naturica.pl
Naturica.pl – internetowy sklep z profejonalnymi kosmetykami do body wrappingu wykonywanego w domu