Stoimy u progu kolejnego sezonu jesienno-zimowego – to najlepszy czas na kompletowanie nowej garderoby na chłodniejsze dni. Warto wiedzieć, jakie trendy w modzie damskiej obowiązują tym razem na przełomie 2016 i 2017 roku.

Styl retro i boho

W sezonie jesiennym niewątpliwie powinnyśmy sięgnąć po inspiracje w stylach retro i boho, które doskonale łączą się ze sobą, o czym pisaliśmy już na łamach naszego serwisu. Możemy wykorzystywać w stylizacjach zamszowe spódnice, zakładając do nich koszule wiązane na kokardę i buty w stylu mary jane. To propozycja dla osób ceniących sobie komfort oraz tych, które doceniają eklektyczny styl cyganerii.

Skóra na jesień

Materiałem, po który sięgnęło co najmniej kilku projektantów podczas tworzenia kolekcji na jesień i zimę 2016/2017, była skóra. Sam Calvin Klein zaproponował ją w postaci jesiennych i zimowych płaszczy wiązanych paskiem w talii i dzięki temu dopasowanych do kobiecej sylwetki. Mamy poczuć się w nich jak w swojej „drugiej skórze”.

Polakom Calvin Klein jest bardziej znany z produkcji znakomitej jakościowo bielizny dla kobiet i mężczyzn, raczej dla klientów zamożnych. Jednak patrząc np. na vangraaf.pl, widać, że odzież tej marki jest dostępna w cenach zbliżonych do innych znanych firm.

Jakie kolory będą w modzie?

Jeśli chodzi o kolorystykę ubrań jesienno-zimowych na nadchodzący sezon, to powinniśmy wybierać słodkie, pudrowe róże, które są obecne w modzie „high fashion” na wybiegach na całym świecie. W tym sezonie będą przeważać również kolory ciężkiego brązu, zieleni czy żółtego, ale w połączeniu z bielą i kolorem popielatym. Na szczególne okazje powinniśmy zdecydować się na wszystko, co jest dostępne w kolorze srebrnym.

Kreacje futurystyczne, wykonane z różnych materiałów różniących się pomiędzy sobą fakturą, zachwycają swoją kosmicznością i nowoczesnością. Ma być ekstrawagancko, a przy tym ultrakobieco i elegancko. Można bawić się konwencją, niezmiennie sięgając po srebrne suknie, sukienki czy dodatki.

Jesień w kratkę – nie tylko w pogodzie

Pora jesienna znana jest ze zmienności aury, którą uwzględnili także projektanci mody. Proponują oni deseń w kratkę-szachownicę, kratkę monochromatyczną lub kolorową. Najlepiej wybierać przy tym ubrania w stylu vintage w kratę, łącząc ze sobą różne style i uzyskując perfekcyjną stylizację – modną, wygodną i oryginalną.