Zmysłowa bielizna, blask świec i urozmaicona gra wstępna nie zawsze są gwarancją nocy pełnej uniesień. Jeśli twój partner znów miał kłopoty z erekcją, a ty doszukujesz się ich przyczyn u siebie, wiedz, że źródło waszych problemów może leżeć zupełnie gdzie indziej.

Brak erekcji lub trudności z jej utrzymaniem to problem, który dotyczy coraz młodszych mężczyzn. Często zawstydzeni lub zniechęceni kolejnymi niepowodzeniami panowie zaczynają unikać zbliżeń z partnerką i tracą ochotę na seks, co bywa przyczyną konfliktów.

Dlaczego mężczyźni mają problemy z erekcją?

Wśród najczęstszych męskich problemów intymnych wymieniane są głównie przedwczesny wytrysk, brak apetytu na seks oraz właśnie kłopoty z erekcją. Czym są one spowodowane?

Źródłem trudności są zazwyczaj warunki naszego życia, w tym przede wszystkim choroby cywilizacyjne, zanieczyszczenie środowiska, niewłaściwa dieta, zbyt mała ilość snu, stres, napięcie emocjonalne, zaburzenia hormonalne, a nawet nieodpowiednie warunki w pracy.

W niektórych przypadkach kłopoty z erekcją mogą być też efektem problemów zdrowotnych, przykładowo z układem krążenia, prowadzących niekiedy do spadku libido i braku wzwodu.

Czy problemy z erekcją można rozwiązać?

Okazuje się, że kłopoty z utrzymaniem erekcji można rozwiązać w bardzo prosty sposób. Świetną metodą, która zdobyła już ogromną popularność na Zachodzie, jest stosowanie pierścienia erekcyjnego polecanego mężczyznom bez względu na wiek, stan zdrowia czy przyjmowane leki. Choć pierścień na penisa nie wywołuje wzwodu, pomaga go podtrzymać, co bez wątpienia doda twojemu partnerowi pewności siebie i zwiększy jego ochotę na seks.

Pierścień erekcyjny, zwykle wykonywany z silikonu, usprawnia ukrwienie członka i sprawia, że jest on twardszy. Zakładany na podstawę penisa ogranicza odpływ krwi z żył członka i pozwala skutecznie utrzymać wzwód. W praktyce silniejsza i dłuższa erekcja oznacza bardziej satysfakcjonujący, intensywniejszy i jeszcze przyjemniejszy seks dla obojga partnerów.

Jeśli używacie prezerwatyw, możecie też wypróbować dostępne już na rynku bardzo cienkie lateksowe modele, dzięki którym będziesz odczuwać znacznie bliższy kontakt z partnerem.

Jak jeszcze poprawić jakość życia seksualnego?

W przypadku problemów ze wzwodem spowodowanych niekorzystnym środowiskiem pracy dobrym pomysłem będzie również zmiana otoczenia. Nawet wyjazd na weekend tylko we dwoje może okazać się zbawienny i sprawić, że kłopoty z erekcją odejdą w zapomnienie.

Jeżeli jednak chcesz uczcić wspólny wypad butelką wina lub kilkoma drinkami w popularnym barze, powinnaś zachować ostrożność. Co prawda w niewielkich ilościach alkohol może wykazywać działanie rozluźniające i stymulujące, lecz gdy wypijemy go zbyt dużo, mimo ogólnego pobudzenia możliwości organizmu naszego partnera mogą drastycznie spaść. W takiej sytuacji na noc pełną miłosnych uniesień znów będziesz musiała trochę poczekać.