Depilacja laserowa to obecnie jedyny skuteczny sposób na trwałe usunięcie owłosienia, który jest dostępny na polskim rynku już od kilkunastu lat. Warto jednak wiedzieć, że zabieg zabiegowi nie równy i nie w każdym przypadku możemy się spodziewać tak zaskakujących efektów. Jeżeli szukasz gabinetu kosmetycznego, w którym wykonasz ów zabieg, to zwróć uwagę przede wszystkim na dostępny sprzęt.

Jaki laser do depilacji jest najlepszy?

Bardzo popularny jest laser IPL. Zdecydowanie bardziej polecam urządzenia diodowe, ponieważ zostały one stworzone stricte do depilacji laserowej, a nie również do innych zabiegów, jak jest w przypadku pierwszego wspomnianego przeze mnie sprzętu. Lasery diodowe charakteryzują się najlepszą skutecznością i trwałymi efektami. Są dostępne na naszym rynku już od kilkunastu lat, więc śmiało możemy powiedzieć, że gwarantują nieskazitelne gładką i pozbawioną owłosienia skórę na przynajmniej tak długi okres. Należy dodać, że niezwykle skuteczny laser diodowy Soprano XL znajdziesz w salonie kosmetycznym J’ADORE INSTYTUT w Krakowie. Wiedza medyczna jednak sugeruje, że depilacja laserowa daje efekt o wiele trwalszy niż kilkanaście lat, czyli że raz usunięte włoski nie wyrosną ponownie aż do końca życia. Jak to jest możliwe?

Sposób działania lasera diodowego

Laser diodowy działa w ten sposób, że niejako wypala melaninę znajdującą się wewnątrz włosa, nie niszcząc sąsiednich tkanek. Kosmyk wraz z cebulką zostaje zniszczony, więc nie odrośnie ponownie w tym samym miejscu. Warto wiedzieć również o tym, że zabieg trzeba powtórzyć kilka razy ze względu na specyfikę wzrostu włosa. Podczas jednej depilacji laserowej usuwamy tylko te włosy, które są w konkretnej fazie wzrostu. Nie wszystkie rosną w równym tempie, a każdy z nich w ciągu zazwyczaj około 3 miesięcy przechodzi przez wszystkie 3 fazy wzrostu, więc potrzebujemy przeprowadzić minimum 3 zabiegi, aby w pełni usunąć owłosienie z danej partii ciała. Czasami ilość depilacji trzeba zwiększyć o kolejne dwie, trzy wizyty, jeżeli występuje taka potrzeba.

co warto wiedziec o depilacji laserowej 1

Kiedy najlepiej przeprowadzać zabieg depilacji laserowej?

Depilację laserową można wykonywać przez cały rok, ale zarówno ja, kosmetolog z wieloletnią praktyką, jak i specjaliści gabinetu J’ADORE INSTYTUT z Krakowa rekomendujemy głównie okres zimowy, wiosenny i jesienny. Jest to spowodowane tym, że na dwa tygodnie przed zabiegiem oraz dwa tygodnie po depilacji należy unikać kontaktu skóry ze słońcem, więc w tych okresach jest to po prostu łatwiejsze. Jeżeli zdecydujesz się na wykonanie zabiegu w lecie, to musisz pamiętać o zastosowaniu silnej ochroni przeciwsłonecznej, np. kremów z filtrem z odpowiednio wysokim faktorem.