Wiosna 2015 to inauguracja współpracy marki Converse oraz Fundacji Sztuk Wizualnych Andy’ego Warhola, w ramach której powstała linia Converse Chuck Taylor All Star Andy Warhol. Na klasycznych sneakersach nadrukowano motywy nawiązujące do najsłynniejszych dzieł amerykańskiego artysty, a cała linia uosabia jego kreatywne podejście do sztuki.

Uznany za jednego z najważniejszych amerykańskich artystów XX wieku, Andy Warhol nie tylko patrzył na sztukę w nowy sposób, ale także inspirował do tego innych. Trampki Converse były dla niego jednocześnie tematem malarstwa oraz płótnem, które zadrukowywał w swojej pracowni metodą sitodruku. Słynny wizjoner do dziś inspiruje buntowników i artystów na całym świecie, a dziedzictwo Warhola wciąż fascynuje poprzez jego dzieła oraz fundację non profit The Andy Warhol Foundation for the Visual Arts.

Na modelach z linii Chuck Taylor All Star Andy Warhol pojawią się motywy nawiązujące do pierwszej serii obrazów amerykańskiego artysty z motywem puszek z zupą firmy Campbell. Wysokie i niskie Chucki w warholowskim wydaniu tej wiosny możesz mieć w wersji czerwono-białej oraz biało-czarnej. Dodatkowy komfort chodzenia zapewnisz sobie wybierając Converse Chuck Taylor All Star’ 70 Andy Warhol. All Star ’70 to modele z grubszą podeszwą i miękką wkładką wewnętrzną, w sam raz dla wielbicieli stylu retro.

Sugerowana cena detaliczna: 279 – 379 pln

Więcej na www.Converse.pl