Kobiety chcą prezentować się pięknie w każdej sytuacji. Czy to w pracy, czy w czasie uroczystych okoliczności, a nawet wypoczywając, przykładają ogromną wagę do swojego wyglądu. Nie ma się co dziwić, perfekcyjny wizerunek poprawia samopoczucie i własną ocenę. Jeśli strój jest modny i wygodny, to stanowi podstawę udanego dnia.

W naszej strefie klimatycznej rzadko zdarzają się dni, w których rzeczywiście można wyjść z domu bez okrycia wierzchniego. Wiosna i lato to pory roku, kiedy najlepiej sprawdzają się swetry i bluzy. Swetry najczęściej uzupełniają stroje formalne, a bluzy są nieodłączne w stylizacjach luźnych i sportowych. W obecnym sezonie projektanci proponują też okrycia wierzchnie, które są swoistym mixem bluzy i swetra, przez co doskonale spełniają swoje zadanie w różnych okolicznościach. Wykonane z miękkich, doskonale układających się materiałów, na ogół obszerne, sięgające za linię bioder są niezwykle praktyczne i wygodne. Tego typu bluzy świetnie uzupełniają stylizacje biurowe i popołudniowe. Bardzo dobrze prezentują się w towarzystwie zarówno wąskich spódnic, spodni oraz butów na wysokim obcasie, jak i w połączeniu z legginsami i butami typowo sportowymi. Najciekawsze bluzy dla kobiet w tym sezonie, ich stonowana kolorystyka w modnych szarościach, czerniach i bielach oraz wygoda, którą zapewniają, sprawiają, że wdzianka te cieszą się bardzo dużą popularnością.

Klasyczne bluzy sportowe również nie wychodzą z mody. Jednak tych nie łączy się ze strojem do pracy czy z tym, który zakładamy na popołudniową herbatkę czy kawę. Bluzy dresowe, polarowe, z kapturem lub bez, świetnie wyglądają w połączeniu z jeansami czy legginasmi. Bardzo dobrze spełniają swoje zadanie w czasie wypoczynku, wypadów na łono natury. Oczywiście są niezastąpione na treningach i wycieczkach rowerowych. Trudno sobie wyborazić dzisiaj garderobę, w której nie ma przynajmniej kilku bluz sportowych.

Na szczególną uwagę zasługują też bluzy w stylu college. Te od kilku sezonów są obecne w propozycjach wielu projektantów. Stylizacje inspirowane tym motywem są bardzo popularne szczególnie w środowiskach młodzieżowych i akademickich. Charakterystycznym elementem tego typu bluz są rękawy wykonane z tkaniny w innym kolorze lub wręcz z innego materiału. Często też posiadają kołnierzyki, nadające właśnie uczniowskiego charakteru całej stylizacji.

Nie trzeba specjalnie nikogo przekonywać, że bluza w sezonie wiosenno-letnim jest niezbędna każej dziewczynie i kobiecie. To dzięki nim można stworzyć naprawdę ciekawe kompozycje ubioru, a ich wygoda jest wprost bezcenna. W ofertach producentów można znaleźć prawdziwe „perełki”, choć wymaga to trochę czasu, bo liczba propozycji jest bardzo duża. Daje to jednak szansę na to, że stylizacja, którą stworzymy dla siebie, będzie oryginalna i niepowtarzalna.