Marzysz o wakacjach pełnych słońca, gorących i z pięknymi zachodami słońca? Chcesz popływać w ciepłym morzu, opalić się i nabrać energii na cały rok? Costa del Sol to miejsce dla Ciebie!

Wakacyjnie cały rok

Południowe wybrzeże Hiszpanii to raj dla spragnionych słońca i ciepła. Lato trwa tu niemal cały rok, a szczyt sezonu turystycznego trwa od kwietnia aż do listopada. Do tego cały region zalewa blask słońca, a cień dają palmy, drzewa pomarańczy i gaje oliwne. Czy można sobie wyobrazić lepsze miejsce na wakacje?

Plaże po horyzont

180km plaż na Costa del Sol to rekomendacja sama w sobie. Są tu szerokie piaszczyste plaże dla leniuchów, bardziej ustronne plaże skryte przed wzrokiem wścibskich, czy kamieniste plaże do spacerowania i oglądania zachodów słońca. Hiszpanie zadbali, by infrastruktura dla turystów była łatwo dostępna, dlatego wzdłuż większości plaż wybudowano promenady. Najpiękniejszą jest tu bez wątpienia Playa del Lido w Torremolinos – 7km w pełni zagospodarowanej promenady gotowej na przyjęcie turystów z całego świata.

Wybrzeże Costa del Sol aż roi się od restauracyjek, lokalnych knajpek i dyskotek. Warto dać się porwać labiryntom uliczek nadmorskich miast i poszukać lokali nienastawionych na turystów. Jednak by w pełni zasmakować klimatu Wybrzeża Słońca, najlepiej odsunąć się od hoteli i wynająć na urlop samodzielne mieszkanie, z dala od głównych ośrodków turystycznych. Warto rozważyć tę opcję, zwłaszcza, że dwuosobową kawalerkę 300m od plaży można wynająć już za nieco ponad 600zł za tydzień!

Po plaży czas na sport

Na Costa del Sol możesz spróbować każdego sportu, jaki przyjdzie Ci do głowy – najlepsze w Europie pola golfowe, ośrodki żeglarskie, szkoły windsurfingu, nurkowania, paraglidingu, stadniny koni i wszechobecne boiska do siatkówki plażowej. Nie można się tu znudzić. Dla fanów mniej męczącej rozrywki przeznaczone są: park Sea Life z prawdziwymi rekinami, Park Marina z delfinami i fokami, Crocodile Zoo Park, miasteczko wodne w Torremolinos czy Centrum Rozrywki Tivoli Park.

costa del sol wakacje marzen w slonecznej andaluzji 1

Mauretańskie dziedzictwo

Costa del Sol to jednak nie tylko plaże, bary i hotele – to także centrum kultury mauretańskiej. Cały region Wybrzeża Słońca usiany jest zabytkami wywodzącymi się z tej bogatej kultury. Zwłaszcza rejon Andaluzji obfituje w antyczne i muzułmańskie zabytki związane z burzliwą historią tego rejonu. Warto zobaczyć przede wszystkim Muzeum Archeologiczne z zamkiem w obrędbie arabskiego miasta, fenicjański zamek Castillo Gibralfaro, dom Pablo Picasso, twierdzę Alcazaba w Maladze czy Plac Konstytucji w Fuengeroli.

Opracowanie tekstu: Firma Agnes Inversiones, zajmująca się sprzedażą i wynajmem apartamentów w Hiszpanii.