O wentylatorach myślimy zazwyczaj kiedy przychodzi pierwsza fala upałów, przez które coraz trudniej wytrzymać w nagrzanych i dusznych pomieszczeniach. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup wentylatora, warto się zastanowić, czy naszych oczekiwań lepiej nie spełni cyrkulator powietrza.

Wielu z nas odetchnęło z ulgą, gdy kolejna fala upałów, która nawiedziła ostatnio Polskę, już minęła. Teraz jest trochę chłodniej i przyjemniej, zwłaszcza w zamkniętych, nieklimatyzowanych pomieszczenia, ale nie oznacza to, że wysokie temperatury nie wrócą. Dlatego na taką okoliczność warto się zabezpieczyć. Pamiętajmy, że ekstremalnie wysokie temperatury nie tylko powodują dyskomfort, poczucie ciężkości, senności, ale mogą doprowadzić do poważniejszych skutków w postaci zatorów, omdleń czy nawet zatrzymania krążenia.

wysokatemperaturawpomieszczeniu

 Kiedy chcemy szybko i tanio uprzyjemnić sobie pobyt w dusznym i gorącym pomieszczeniu, zazwyczaj myślimy o wentylatorze, czasem nie zdając sobie nawet sprawy z istnienia takiego urządzenia jak cyrkulator powietrza. Wynika to przede wszystkim z tego, że cyrkulatory powietrza bardzo przypominają swoim wyglądem powszechne wentylatory. Choć te urządzenia wyglądają prawie identycznie, to ich działanie jest zupełnie różne.

bonecof100 livingroom

Gdy wentylator chłodzi wyłącznie wybrany punkt w pomieszczeniu w odległości 2-3 metrów, cyrkulator wprawia w ruch powietrze w pokoju, biurze lub całym mieszkaniu. Dzięki temu, cyrkulatory znajdują zastosowanie nie tylko latem, kiedy chłodzą całe pomieszczenie, ale również zimą w okresie grzewczym, rozprowadzając równomiernie ciepłe powietrze po całym pokoju lub mieszkaniu. Z cyrkulatorem powietrza możemy także zapomnieć o problemach z gardłem i szyją, które często są powodem bezpośredniego nawiewu z wentylatora.

bonecof210 packshot

 W sklepie medycznym www.zdrowiewmodzie.pl dostępne są cyrkulatory powietrza szwajcarskiej marki Boneco, charakteryzujące się wysublimowanym designem, ergonomią oraz wysoką jakością działania. Jest to propozycja dla osób szukających trwałych, funkcjonalnych i pasujących do nowoczesnych pomieszczeń urządzeń. Dodatkowym atutem cyrkulatorów Boneco jest możliwość uzyskania efektu „powietrznego prysznica”. Dzięki funkcjonalności Air Shower, urządzenia te redukują strefy zimnego i gorącego powietrza, zapewniając maksymalny komfort i ochłodę w pomieszczeniu. Ceny cyrkulatorów powietrza marki Boneco zaczynają się od 150 zł.

bonecof230 packshot