Piękne, gęste, lśniące włosy to marzenie każdej kobiety. Często zastanawiasz się co robić, by włosy wyglądały, tak jak włosy gwiazd? Skorzystaj z naszych porad, by mieć piękne i zdrowe włosy.

Oto kilka wskazówek czego powinnaś unikać:

Mycie włosów nieodpowiednimi szamponami i rezygnowanie z odżywki
Używanie szamponów, które nie są odpowiednie dla struktury twoich włosów może je tylko zmatowić. Nie możesz też zapominać o nakładaniu odżywki po każdym myciu włosów. Odżywka wzmocni, zregeneruje i nawilży Twoje włosy.

Czesanie mokrych włosów
Nie powinnaś czesać włosów na mokro i szarpać kołtunów, które powstały tuż po myciu. Włosy powinny przeschnąć w ręczniku i na ramionach, dopiero potem możesz zabrać się za ich rozczesywanie.

Tarcie mokrych włosów ręcznikiem
Mokre włosy są bardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne. Łuski włosów są rozchylone, przez co włosy są słabsze. Zamiast pocierać włosy wystarczy na chwilę nałożyć ręcznik na włosy i pozwolić mu odsączyć nadmiar wody.

Zbyt częste rozjaśnianie włosów
Rozjaśnianie włosów to najbardziej destrukcyjny zabieg, który osłabia strukturę włosa. Dlatego jeśli zdecydowałaś się zmienić kolor włosów z ciemnych na jasne, najlepiej udaj się do profesjonalisty.

Używanie produktów zawierających alkohol
Nie wyobrażasz sobie życia bez lakieru i pianki? Zbyt częste ich używanie szkodzi włosom. Pamiętaj, by używać ich wtedy, gdy naprawdę potrzebujesz utrwalenia fryzury. Alkohol na dłuższą metę bardzo wysusza włosy i sprawia, że stają się słabe, kruche i matowe. Postaraj się kupować produkty z jak najmniejszą ilością alkoholu.

Złe używanie suszarki i prostownicy
Stosujesz prostownicę na mokre jeszcze włosy? Takie postępowanie doprowadzi do ich zniszczenia. Szybko stracą elastyczność i będą suche.

Korzystając z suszarki najlepiej używaj ciepłego, a nie gorącego nawiewu. Na zakończenie pamiętaj, aby użyć zimnego nawiewu, by zamknąć cebulki włosów. Jeśli myjesz włosy przed snem, pamiętaj o ich dokładnym wysuszeniu. Obniży to ryzyko ich uszkodzenia.

Zbyt ciasne upięcia
Włosy niestety nie lubią ciasnych upięć. Powinnaś ograniczyć do minimum mocne szarpanie i ściąganie włosów. Zbyt mocne upięcia mogą być przyczyną wypadania włosów. Naprężone włosy często są wyrywane, a cebulki włosów są osłabiane. Do włosów nie używaj gumek recepturek.

Polecamy również skuteczny szampon na wypadania włosów Priorin – zobacz więcej na www.priorin.pl