Która z kobiet nie chciałaby mieć idealnego związku? Związku partnerskiego, który będzie pełny miłości i zrozumienia? W dzisiejszych czasach partnerstwo zyskało nowy sens. Nie potrzebujemy partnera żeby żyć, lecz potrzebujemy partnera żeby móc kochać.

Jakże trafne są słowa „O ile dawniej kochało się partnera, z którym się żyło, o tyle dzisiaj chce się żyć z partnerem, którego się kocha”. Jak więc znaleźć TEGO partnera? A może już go znalazłaś, tylko musisz jeszcze znaleźć złoty środek żeby go nie spłoszyć?

Jakie są pragnienia mężczyzny?

Mężczyzna pragnie przede wszystkim wolności! Mężczyzna pragnie wolności, aby nie myśleć wciąż o swojej partnerce, ale także po to, by móc pomyśleć o sobie. Wolność u mężczyzny przejawia się w możliwości spełniania swoich wewnętrznych pragnień.

Z punktu widzenia mężczyzny wygląda to następująco: „Skoro jest z kobietą, musi się o nią troszczyć, a co za tym idzie ograniczyć swoje pragnienia. A więc to kobieta ogranicza mężczyznę. Jeśli chce podążać za marzeniami, musi się od niej odsunąć.”

Tego mężczyzna nie lubi

  • Być kontrolowanym – nie popadaj w paranoję. Wyjście z kolegami nie oznacza od razu chęci zabawienia się z innymi kobietami.
  • Być krytykowanym – jeśli Twój partner ma pomysł na spędzenie wieczoru nie powstrzymuj go, nie krytykuj ani nie wyśmiewaj.
  • Być zmuszanym do czegokolwiek – nie oczekuj od niego ciągłych dowodów miłości. Nie zadręczaj pytaniami. Co do mnie czujesz? lub czy jeszcze mnie kochasz?

Ucieczka mężczyzny

Jeśli mężczyzna nie wytrzymuje nacisku, chce uciec, wyrwać się z kieratu. Wówczas jedną z możliwości próby zdystansowania się może być „skok w bok”. Mężczyzna nie zawsze zdradza, bo ciągnie go do innej kobiety lub kocha inną kobietę. „Skok w bok” może być dla niego dowodem, że jest panem samego siebie, jest próbą ucieczki przed poczuciem ograniczenia, możliwością uzyskania swobody i przestrzeni.

Ostateczną drogą do uzyskania przez mężczyznę wyśnionego raju czasami staje się rozstanie z partnerką.

Mężczyzna musi zrozumieć swoje uczucia

Gdy mężczyzna znajdzie się sam, w szerokim świecie, tam gdzie będzie mógł swobodnie oddychać, gdzie nie będzie kobiety i domowej ciasnoty wówczas będzie mógł pozostać sam ze sobą. Po co? Aby zrozumieć co tak naprawdę czuje! Kiedy mężczyzna oddali się od kobiety wówczas odnajdzie swoje prawdziwe pragnienie: kochać kobietę, ale che ją kochać w atmosferze wolności, bez przymusu! Czy to jest recepta? O to drogie panie musicie zapytać swoich partnerów:)

Źródło: „Koniec z walką w związku” – Michael Mary