Stresujące sytuacje mogą nas spotkać wszędzie – w domu, szkole, pracy czy nawet w sklepie. Niestety ciągła pogoń za sukcesem i życie w pośpiechu nie wpływa pozytywnie na nasz organizm. Stres, problemy ze snem, myślenie tylko o kolejnej drzemce czy ciągłe zamartwianie się nie jest czymś, z czym powinnaś się zmagać. Sprawdź jak sobie z tym poradzić!

Przyczyny ciągłego zmęczenia i złego humoru

Nie istnieje jedna przyczyna, która prowadzi do ciągłego zmęczenia i wszyscy dobrze o tym wiemy. Pogorszenie Twojego nastroju może pojawić się na skutek tego, jak wygląda Twoje życie codzienne. Jeżeli pochłania Cię praca to posiadasz mniej czasu dla bliskich dla Ciebie osób czy nawet na robienie tego, co lubisz i sprawia Ci radość. Jesteś ciągle zmęczona ponieważ przejmujesz się pracą i dobrymi wynikami, a po powrocie do domu marzysz tylko o drzemce, ponieważ każdego dnia musisz wstawać z samego rana.

Pogoda ma również duży wpływ na nasze samopoczucie. To w jakim humorze wstaniemy często będzie się za nami ciągnąć przez cały dzień. Jak wstaniesz z samego rana zimą, to na dworze będzie jeszcze ciemno i zimno – jeśli nie jesteś fanką chłodu to może to negatywnie wpłynąć na Twój humor i podejście do każdej rzeczy danego dnia.

Stres przewlekły na dłuższą metę jest bardzo wyczerpujący i wyniszcza człowieka od środka. Wpływa on także negatywnie na organizm. Przyczynia się on m.in. do:

  • cukrzycy,
  • zwiększenia ryzyka zawału,
  • napięcia mięśni,
  • przyspieszenia pracy serca,
  • zwiększenia ciśnienia krwi, co prowadzi do nadciśnienia,
  • zaburzenia koncentracji,
  • braku apetytu,
  • bezsenności.

Jak sobie radzić z przemęczeniem? Skuteczne sposoby na pozbycie się stresu!

W swoim codziennym harmonogramie musisz znaleźć czas na relaks. Bez tego będziesz ciągle przemęczona. Jak możesz się wyciszyć i pozbyć się stresu? Istnieje kilka skutecznych sposobów – wybierz jeden i spróbuj!

Odprężająca kąpiel, czyli domowe SPA

Która kobieta nie marzy o weekendzie w SPA? Możesz taki wieczór urządzić sama! Długa i relaksacyjna kąpiel będzie idealnym jego rozpoczęciem. Do wypełnionej wodą wanny możesz dodać ulubioną sól czy kulę do kąpieli, a nawet olejki o niesamowitym zapachu! Włącz spokojną muzykę, zapal świeczki i nalej sobie kieliszek ulubionego wina. Taki wieczór z pewnością pozwoli pozbyć się stresu. Do domowego SPA można również dodać balsamy, serum czy masła do ciała. Po kąpieli sięgnij po taki produkt, który będzie najlepiej pasował do Twojej skóry. Możesz również pokusić się o maseczkę – oczyszczającą, nawilżającą czy ujędrniającą.

Czasem wystarczy mała aktywność na świeżym powietrzu, aby pozbyć się napięcia. Wyciszysz w ten sposób myśli i zredukujesz stres. Wystarczy zaledwie dwadzieścia minut przebywania na świeżym powietrzu, aby lepiej się poczuć! Wybierz się więc na spacer i odpocznij od codziennej pogoni.

Skup się również na swoich codziennych zwyczajach, m.in. na prawidłowej higienie snu. Określona ilość przespanych godzin to nie wszystko – należy również zadbać o pomieszczenie, w którym śpimy. Dlatego przed snem przewietrz pokój. Pamiętaj także o odpowiednio zbilansowanej diecie, która dostarczy Ci wszystkich niezbędnych składników odżywczych.

Odzyskaj motywację do działania z przychodnią Jutro Medical!

Przychodnia Jutro Medical to placówka, która działa w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. W swojej ofercie posiada pakiety badań, dzięki którym możesz w kompleksowy sposób zadbać o swoje zdrowie. Jednym z nich jest pakiet “Power boost” idealny dla osób ciągle zmęczonych i czujących senność przez cały dzień. Brak Ci energii i nie masz na nic siły? Wykonaj odpowiednie badania i znajdź przyczynę!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj