Epilacja laserowa to jeden z podstawowych zabiegów salonów kosmetycznych. Trwała i bezbolesna metoda depilacji cieszy się coraz większą popularnością wśród Polek. Jak przebiega proces depilacji z użyciem specjalistycznego lasera i czy jest on w pełni bezpieczny dla naszego zdrowia? Kiedy warto skorzystać z epilacji laserowej? Jakie są przeciwwskazania do jej wykonania? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdują się w dalszej części wpisu.

Na czym polega zabieg epilacji laserowej?

Epilacja laserowa jest jedną z metod depilacji, czyli usuwania zbędnego owłosienia. W tym wypadku odbywa się to przy pomocy profesjonalnego lasera, najlepsze efekty widoczne są w szczególności u kobiet posiadających ciemne i grube włoski, które w dużym stopniu są podatne na działanie emitowanej wiązki laserowej. Urządzenie do epilacji powinno wyróżniać się dużą skutecznością przy jednoczesnym zachowaniu wszystkim środków bezpieczeństwa. Jednym z nich jest funkcjonalny laser The Epi Lab, o którym więcej informacji znajduje się oficjalnej stronie internetowej https://epilabpolska.pl/. Zabieg jest w pełni bezbolesny, a przygotowanie skóry do depilacji ogranicza się do dokładnego ogolenia miejsc poddawanych epilacji. Dodatkowo należy pamiętać tym by skóra była w dobrej kondycji – przesuszona i podrażniona uniemożliwia wykonanie epilacji. Dla uzyskania najlepszych rezultatów zabieg należy przeprowadzić w 8-10 seriach, w zależności od indywidualnych cech pacjenta.

Epilacja laserowa – wskazania i przeciwwskazania

Najważniejszym wskazaniem do wykonania depilacji z użyciem lasera bez wątpienia jest chęć szybkiego i bezbolesnego pozbycia się zbędnego owłosienia z nóg, rąk, twarzy i innych części ciała na stosunkowo długi okres czasu. Kolejnym wskazaniem do przeprowadzenia epilacji laserowej jest problem wrastających włosków, który jest główną przyczyną powstawania stanów zapalnych mieszków włosowych.
Pomimo wskazań i wielu zalet, z epilacji laserowej zrezygnować powinny osoby będące w ciąży i w trakcie leczenia chorób nowotworowych (chemioterapii). Oprócz tego przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest:
– aktywny stan zapalny skóry,
– infekcje wirusowe i bakteryjne,
– padaczka (epilepsja),
– hormonoterapia,
– wszczepiony rozrusznik serca lub inne metalowe implanty znajdujące się w ciele.

Przed wykonaniem zabiegu epilacji laserowej należy upewnić się, czy aby na pewno nie istnieje jakiekolwiek przeciwwskazanie do jego wykonania, co mogłoby negatywnie oddziaływać na efekty, a przede wszystkim stwarzać zagrożenie dla zdrowia pacjenta.