Wesele z samego założenia powinno być niezapomnianym przeżyciem – zarówno dla młodej pary, jak i gości. Chociaż obecnie coraz bardziej stają się modne kameralne uroczystości, tradycyjne wesela nadal mają wielu zwolenników, nie tylko wśród osób ze starszego pokolenia. Wesele ma swój niezapomniany charakter, który trudno porównać z jakąkolwiek imprezą rodzinną. Również w polskiej tradycji wesele jest wyjątkową uroczystością i pewnie na długo jeszcze taką pozostanie.

Co jest najważniejszą częścią uroczystości weselnej? Odpowiedzi na to pytanie zależą zapewne od indywidualnych preferencji. Dla jednych osób będzie to możliwość tańca, dla innych – odpowiednio przygotowane menu, jeszcze inni uczestnicy zabawy wskażą na przyjazną i wesołą atmosferę. Niezależnie jednak od gustów, każdy przyzna rację, że trudno sobie wyobrazić wesele bez muzyki. Przedstawiciele wielu lokali, które zawodowo zajmują się organizacją przyjęć weselnych, zapewniają, że najlepiej, by muzyką zajmował się specjalnie wynajęty DJ na wesele. Nie tylko potrafi on zadbać o odpowiednią atmosferę uroczystości, ale dysponuje sprzętem czy zbiorem utworów muzycznych. W przypadku dużych uroczystości weselnych trudno tak dobrać muzykę, by zaspokoić gusty wszystkich gości. Różnice pokoleniowe mogą być w takich przypadkach dość trudne do zniwelowania. Osoby w starszym wieku często uważają, że dobrą zabawę może zagwarantować wodzirej na wesele. Takie rozwiązanie również można wziąć pod uwagę, zwłaszcza jeśli znaczący odsetek gości niezbyt przychylnie odbiera muzykę elektroniczną. Ostatecznie można przyjąć rozwiązanie kompromisowe, łącząc koncepcję wodzireja i DJ’a.

Niestety, nie istnieje jeden niezawodny przepis na udane wesele… Często improwizowane pomysły okazują się „strzałem w dziesiątkę”, a misterne planowana zabawa – wielkim nieporozumieniem. Przy planowaniu uroczystości weselnej na pewno trzeba brać pod uwagę przekrój wiekowy zaproszonych gości. Nawet najpiękniejsza sala weselna nie zrekompensuje im źle dobranej muzyki, która może skutecznie zepsuć najlepszą zabawę.