Każda kobieta nosi w torebce swoje codzienne skarby – klucze, telefon, portfel i kosmetyki. Czy zastanawiałaś się, co by było, gdybyś ją straciła? Ile kosztowałoby odkupienie telefonu czy wymiana zamków? Z okazji Dnia Kobiet pomyśl o sobie i o tym, co jest dla Ciebie ważne. Warta proponuje nietypowe ubezpieczenie Twojej Torebki i jej zawartości.

Kobiece torebki zawierają dziesiątki przydatnych w codziennym życiu rzeczy. Coraz częściej nosimy też przy sobie rzeczy o szczególnej wartości – telefony, smartfony czy drogie perfumy. Do tego klucze do mieszkania czy samochodu. W autobusach i tramwajach coraz częściej można spotkać panie pogrążone w lekturze książki na tablecie czy czytniku e-booków. Utrata tych rzeczy w wyniku rabunku wiąże się nie tylko z kłopotami i stresem, ale także ze znaczącymi kosztami. Dlatego Warta, która od lat ubezpiecza rzeczy najcenniejsze dla Polaków, proponuje ochronę przedmiotów codziennego użytku w pakiecie Torebka.

Pakiet Torebka – to, co cenne, pod ochroną

Ze statystyk policji wynika, że rocznie dochodzi do około 20 tys. rozbojów. Warto więc zabezpieczyć się przed taką sytuacją. Mając pakiet Torebka możesz liczyć na pokrycie kosztów odkupienia zrabowanych rzeczy np. wspomnianych: smartfona, telefonu, tabletu czy czytnika e-booków. Co ważne, odszkodowanie jest wypłacane według cen rynkowych nowego urządzenia.

Jeśli w wyniku rabunku stracisz klucze do mieszkania czy samochodu Warta pokryje koszty wymiany zamków (zakup oraz montaż). A mogą to być niebagatelne koszty w zależności od rodzaju posiadanych drzwi.

– Dodatkową zaletą ubezpieczenia w Warcie jest to, że na prośbę klienta w takiej sytuacji przyślemy ślusarza, który wstawi zamki. Warta pokryje koszty jego dojazdu i robocizny. To znacząca pomoc, bo średni koszt usługi ślusarza wymiany zamków to ok 300 złotych. W ten sposób staramy się zdjąć z głowy klientów przynajmniej ten problem związany z tą sytuacją – mówi Vita Jarosz, z Wydziału Assistance Warty.

To oczywiście tylko niektóre zalety tego ubezpieczenia. Cała lista kategorii rzeczy objętych pakietem Torebka liczy sobie aż 20 pozycji. Regularnie płacisz za ubezpieczenie samochodu, dbasz o swój dom lub mieszkanie, dlaczego więc w Dniu Kobiet nie pomyśleć o sobie i swojej nieodłącznej „przyjaciółce”?

Pakiet Torebka to ciekawa propozycja dla kobiet, ponieważ gdziekolwiek będziesz (w kraju czy za granicą), wartościowe i ważne dla Ciebie rzeczy będą zawsze zabezpieczone.

– Co ważne, ubezpieczenie obejmuje nie tylko kobiety i ich torebki. Ochroną są objęte wszystkie osoby pozostające we wspólnym gospodarstwie domowym (np. dzieci, małżonek czy rodzice). Przy czym wysokość składki nie zmienia się w zależności od liczby osób. Koszt takiego ubezpieczenia na kwotę 500 zł to obecnie od 30 zł rocznie. Maksymalna suma ubezpieczenia to 10 tys. zł. Można je wykupić jako opcję dodatkową do ubezpieczenia mieszkaniowego Warta Komfort Dom Plus, które teraz dla nowych klientów również jest objęte promocja nawet do 50%. – wyjaśnia Ewa Dołowy, z Biura Ubezpieczeń Mieszkaniowych w Warcie.